BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Burun Estetiğinde 4D Teknolojisi ile Modern Rinoplasti

Burun Estetiğinde 4D Teknolojisi ile Modern Rinoplasti, Burun Estetiği, Estetik Burun cerrahisi veya rhinoplasti, burun ameliyatı, burun estetiği ameliyatı , Burun,estetik,burun estetik, estetik burun, estetik burun ameliyatları, burun estetik İstanbul, burun ameliyatı videosu, burun ameliyatı bursa, tamponsuz burun ameliyatı, burun eti ameliyatı fiyatları, burun estetiği ameliyatı sonrası, canlı burun ameliyatı izle, estetik burun ameliyati, burun ameliyati izle, burun estetigi fiyatlari, erkek burun estetiği fiyatları, burun estetiği videosu, burun estetiği ücretleri, burun estetikleri, burun ameliyatlari, burun kucultme,rinoplasti, burun estetiği, burun ameliyatı, burun estetiği ankara, burun estetiği bursa, burun ucu ameliyatı, uzun burunlu olmak, burun delikleri genişler mi, burun ucu uzun, burun ucu uzun, burun estetiği istanbul, burun estetiği bursa, kemerli burun ameliyatı, kemer burun, burun ucu estetiği bursa, burun ameliyatları, burun ucu düşüklüğü, bursa’ da en iyi burun estetiği yapan doktor, bursada en iyi burun estetiği yapan doktor, istanbulda en iyi burun estetiği yapan doktor, burun ucu estetiği, burun estetiği,geniş burun ameliyatı, Burun Estetiği, En iyi Burun Estetikçi En İyi Burun Estetiği Burun Ameliyatı, Burun Ameliyatı Fiyatları, Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Burun Estetiğine Uygun Adaylar Kimlerdir? Burun Estetiği Riskleri Burun estetiği operasyonu sonrası burun ucunda düşme olur mu? Burun Estetiği Ameliyatında Planlama Sizin Burun Tipiniz Hangisi?

Burun estetiği ameliyatlarında dördüncü boyut altın oranlar ve burun estetiğinde 4D teknolojisiyle modern rinoplasti Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatlarında Dördüncü Boyut

Burun Estetiği Ameliyatlarında Dördüncü BoyutRinoplasti ameliyatı ile burnun büyüklüğü artırılabilir ya da azaltılabilir, burun ucu şekillendirilebilir. Burun delikleri küçültülebilir. Burnun dudakla ve alınla oluşturduğu açılar değiştirilebilir. Standart rinoplasti ameliyatı yoktur. Hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak, hastaya özel rinoplasti cerrahisi vardır.

Gerçekçi beklenti, sağlıklı birey ve psikolojik denge rinoplasti adayı için önemli kriterlerdir. Hastaya ait özellikler de sonucu etkiler.

İyi oranlanmış her şeyin güzel olduğuna dair düşünce, tarih boyunca birçok sanatçı ve filozof tarafından benimsenmiştir. Bu düşünce neticesinde tespit edilen oranlara “altın oranlar” denir.

Dolayısıyla bugüne kadar iyi bir burun ameliyatında, burnun yüz ile olan oranları ve burnun kendi içindeki oranlarında ahenk yakalamak yeterliydi.

Sadece burnun öne doğru uzunluğu (projeksiyonu) ile alın burun ucu mesafesinin oranının ön planda tutulması yeterli olamaz, bu bakış burnu iki boyutlu ‘resim’ gibi algılamak demektir. Y

an profilin güzel olması ama önden veya çapraz görüntünün bizi tatmin etmemesi bu duruma iyi bir örnektir. Karşıdan ve çapraz bakışta burnun yapay (ameliyatlı) durmasına sebep olur, estetik görgüsü olan gözler hemen fark eder.

Eksik olan şey, burnun karşıdan bakıldığındaki derinliğidir. Başta konu edilen altın oranlar aslında üç boyutlu oranlar zinciridir.

Üç boyutlu değerlendirmenin sanatsal karşılığı heykeldir. Bu derinlik burnun pozisyonuna göre ve ışığın yönüne göre burnun üzerinde oluşan gölgelerde ve parlamalarda kendini göstermektedir. Burun, küçük küçük birçok alt ünitelerden oluşmaktadır. Bu üniteler birleşir ve burnu oluşturur.

Doğal burunda üniteler arasında keskin geçişler yoktur ve doğal burun yumuşak geçişlerle birleşen bir yapıdır. Yandan oransal olarak güzel, önden sıkılmış görüntü, keskin hatlar ve düzensiz burun kanatları ile karşılaşılır. Bu da kişiye yapay ameliyatlı bir görüntü vermektedir. Ancak hala göz ardı edilen bir başka boyut da var ki, gerçek hasta memnuniyetini uzun vadede oldukça etkiler. Bu boyut dördüncü boyuttur ve burnun zamana karşı olan duruşudur.

Yaşlanma ile burun bir nevi deprem geçirir. Burun ameliyatları bu depremi hızlandırmamalı tam tersine zamana, yaşlanmaya karşı dirençli kılmalıdır. Bunu da depreme karşı binaları kuvvetlendirmek için mühendislik ve mimari projelerle sağlamlaştırma  işlemi yapmasına benzer yaklaşım ile ameliyatta burnu destekleyerek, kuvvetlendirerek zamana karşı dirençli olmasını sağlayabiliriz.

Burun estetiğinde burnu küçültme üzerine bir mantıkla burnu ayakta tutan malzemeleri çıkarırsak burnu zayıflatırız. Burun zamana direnemez ve çökebilir. Zamana direnecek estetik bir burnu elde etmek için; estetiği 3 boyutlu dengeli (harmoni) görüntü üzerine kurmalıyız. Yaşlanmaya direnen (4.boyut) fonksiyonel ve sağlam burun için ise, yapısal kuvvetlendirmeye (structural grafting) ihtiyaç duyulur.
Buruna fonksiyonel bir organ olarak bakıp dengeli görüntü ve sağlam burun bir heykeltıraş gibi yaklaşarak sadece burundan doku çıkararak ve küçülterek değil, aynı zamanda kendi dokusundan malzeme ilave ederek sağlanabilir.

Burundan fazlalılıkları almak ama estetik ve fonksiyonel anlamda dayanıklı olması için gerekli ilaveleri yapmak ve en önemlisi bu iki durum arasındaki dengeyi sağlamak tecrübe işidir.

Comments   

0 #4 Düşük burun ucu estetiğiEce Says 2017-02-06 12:24
Benim burnumun ucu biraz düşük çıkık duruyo ameliyatsız dolguyla kaldırılabildiğini duydum. Konu hakkinda bilgi almak istiyorm ve bu burun dolgusunun fiyatı nedir
Quote
0 #3 BURUN UCUNDA KAYMA VARBurcu Says 2017-02-06 12:23
Merhaba doktor bey. Ben 5 yıl önce bir kaza geçirdim ve burnum kırıldı. Bursa Devlet Hastanesinde kulak burun boğaz bölümünde ameliyat oldum,bu ameliyattan sonra burunda oluşan deformasyonları gidermek için yine aynı hastanenin Plastik Cerrahi Bölümünde Rhinoplasty ameliyatı oldum.Şuan burun ucunda kayma var ve pek de başarılı bir burun ameliyatı değil.Tekrar ameliyat olsam yine aynı sorunu yaşar mıyım. Selam ve Saygılarımla...
Quote
0 #2 Burun Operasyonlarında 3 Boyutlu çalışmaMert Says 2017-02-06 12:20
Burun ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN 3 BOYUTLU ÇALIŞMANIZI GÖRMEK SONRASINDA RANDEVU ALMAK İSTİYORUM.
Quote
0 #1 Burun Operasyonlarında Dördüncü BoyutGül Says 2017-02-06 12:19
Doktor bey merhaba ben bursa da oturuyorum burnuma estetik yaptırmak istiyorum uzun zamandır doktor seçimi için de araştıryorum internette araştırırken sizin için hastalarınızdan gelen yorumları okudum hepsi sizden çok memnun kalmışlar ben sizi en kısa surede ziyaret edicem inşallah merak ettiğim bişi daha var burun estetiği için ücret ne kadar kendimi ona göre ayarlıcam şimdiden çok teşekkür ederim cevabınızı bekliyo olucam..
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.