BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma)

Dermabrazyon, Mekanik Cilt Soyma Ameliyatı, cilt soyma tedavi, Mikrodermabrazyon, Dermabrazyon Nedir, Cilt Gençleştirme, Yenileme, cilt soyma tedavi, doğal cilt soyma, Lazer Dermabrazyon

Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma estetiği); özel elmas uçlar vasıtasıyla derinin en üst tabakası yavaş ve kontrollü bir şekilde soyulmaktadır. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi Uzm. Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma ) uygulamaları Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de uygulanmaktadır.

Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma)

Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma)Dermabrazyon, kontrollü olarak derinin üst tabakasının zımparalanması veya aşındırılması işlemidir. Mekanik cilt soyma yöntemi, deri yüzeyindeki düzensiz girinti veya çıkıntıların kenarlarını yuvarlatarak daha düzgün bir yüzey oluşturur.

Dermabrazyon yüzün bir kısmı veya tamamında uygulanabilir. Aynı uygulama sırasında derin izler (skar) varsa cerrahi yolla onlar da çıkarılabilir. Yine dermabrazyon sırasında kimyasal deri soyma (peel) işlemi de eklenebilir. Genellikle kimyasal uygulama daha yüzeyel kırışıklıkların giderilmesinde, dermabrazyon ise daha derin girintiler için uygulanır. Yine bazı cilt lekeleri tedavisinde bazı zayıf asitler, meyve asitleri ile ya da bazı özel kremlerle tedavi uygulanabilmektedir.

Dermabrazyon (aşındırma) fizik görünüşünüzü güzelleştirecek ve kendinize güveninizi arttıracaktır. Ancak tüm izler kaybolmayabilir ve uygulamadan sonra deri yaşlanmaya devam eder. Bu nedenle beklentilerinizi doktorunuzla en ince ayrıntıya kadar konuşunuz. Uygulama her yaş ve cins gurubunda yapılabilir. Ancak ileri yaşlarda derinin iyileşme süresi uzayacaktır.

Dermabrazyon cilt soyma estetiğiDermabrazyon uygulaması tecrübeli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli bir metoddur ancak her uygulama gibi riskleri de vardır. En sık tehlike, deride oluşan lekelenmelerdir. Bazı hastalarda lekelenme renk koyulaşması şeklinde olurken bazılarında ise daha açık renk alanları oluşabilir. Ameliyat sonrası ufak beyaz topluiğne başı büyüklünde sivilceler oluşabilir. Bunların bir kısmı kendiliğinden kaybolur. Kaybolmazsa, cerrah bunları giderir.

Dermabrazyon Cerrahi Tedavisi

Dermabrazyon, uygulanacak alanın genişliğine göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. İşlem yine alanın genişliğine göre 1-1.5 saate kadar sürebilir. Çoğu olguda birden fazla seans uygulama gerekebilir. Uygulama, ucunda elmas veya tel zımpara bulunan taşı hızla çeviren bir motor yardımıyla yapılır. Akne skarlarının taban hizasına kadar aşındırmaya devam edilir. Uygulamadan sonra deride ödem (şişlik) oluşabilir.

Yeni cildiniz hassa, şiş, hafif pembe renkte olacaktır. Bu durum birkaç haftaya kadar sürebilir. Bu süreçte yavaş yavaş günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. İki hafta sonra işinize dönebilirsiniz.  Ancak 2 hafta daha yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız. Deri renginiz tamamen normale dönene kadar, en az 6 ay süreyle direkt güneş ışınlarına maruz kalmayınız. Derinin normal renge dönüşü en fazla 6 ay alacaktır.

Lazer ile Cilt Soyma Dermabrazyon

Dermabrazyon cilt soyma mekanik olarak yapılabileceği gibi lazer ile cilt soyma ile yapılabilmektedir. Dermabrazyon cilt soyma uygulaması için Erbium lazer ve Co2 dermabrazyon lazer sistemleri kullanılmaktadır. Lazer ile yapılan dermabrazyonlar, mekanik dermabrazyona göre daha kontrollü bir şekilde yapılabilmektedir. Aynı zamanda lazer ile yapılan dermabrazyonun iyileşme hızı mekanik dermabrazyona göre daha çabuk olmaktadır.

Dermabrazyon Mekanik Cilt Soyma Fiyatları

Dermabrazyon estetiği fiyatları, dermabrazyon ücretleri, sizin durumunuza, dermabrazyon uygulama yapılacak alana, nedenine, seçilecek anestezi tipine bağlı olarak değişmektedir. Dermabrazyon fiyatları için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Kimyasal Peeling (Kimyasal Deri Soyma)

Dermabrazyon yerine kimyasal peeling (deri soyma, cilt soyma) işlemi de yapılabilir. Genellikle kimyasal uygulama daha yüzeysel kırışıklıkların giderilmesinde, dermabrazyon ise daha derin girintiler için uygulanmaktadır.

E - RandevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

+1 #7 Sivilce ve akne izleri için dermabrazyonHatice Says 2017-01-13 12:32
ben 17 18 yaslarımda agır bır sivilce dönemi geçirdim bende sivilceler büyük iltihap seklınde oluyor ve şişiyordu ıleylen zamanalrda kurudu fakat yanaklarımda kalıcı sekilde izler bıraktı ( şuan yaşım 21)
ve izleri taşıyorum devlet hastanesindekı doktorlar sadece akneler iltihap verdi ama bnim takıntım onlar degil sadece izler ve son olarakda gözümün altında kis oluştu hep iltahap dışa vurdu ama bu sefer vurmadı ve gozumun altında sıslık olstu tedavısı için doktora gıttiğimde alırım ama iz kalır değince cok üzüldüm ben satn izlerden kurtlmak ıstıyorum bana iz kalır diyor yardım edersniz tedavisi varsa hemen başlamak istiyorum saygılarımla
Quote
+2 #6 Dermabrazyon Nasıl Bir Anestezi İle Yapılabilir ?Banu Says 2017-01-13 12:30
Lazer ile dermabrazyon yaptırmak istiyorum ama öncesinde dermabrazyon fiyatlarınız hakkında bilgi almak istiyorum.
Quote
+2 #5 Endoskopik orta yüz gerdirme ameliyatıGönül Says 2017-01-13 12:28
merhabalar web sayfanıza tesadüfen rastladım ve girince uzun bi süre çıkamadım.Endoskopik orta yüz gerdirme ameliyatı yaptırmak istiyorum.Önümü zdeki ayın 15'inde randevu almak istiyorum. İznimi buna göre ayarladım.Lütfen bana yardımcı olun.
Quote
+5 #4 Dermabrazyon tedavisi RandevuGönül Says 2017-01-13 12:26
16-08-2017 günü için dermabrazyon operasyonu için randevu almak istiyorum.
Quote
+4 #3 akne ve siyah noktalar için dermabrazyon tedavisiAlperan Says 2017-01-13 12:24
Meraba.Benim akne ve siyah noktalardan dolayı suratımda delikler olustu ve göz altımda torbalanma tarzı şeyler var rahatsızlık duyuyorum dermabrazyon tedavisi mümkün mü ve dermabrazyon fiyatı nedir ? teşekkür ederim.
Quote
+4 #2 Yüz Germe EstetiğiNaz Says 2017-01-13 12:22
Yüz germe ameliyatı için randevu almak istiyorum Alper bey
Quote
+3 #1 Lazerle Cilt Soyma UygulamasıCeyda Says 2017-01-13 12:20
Lazerle cilt soyma operasyonunuz için Dermabrazyon Randevu almak istiyorum
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.