BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Doğum Sonrası Kombine Estetik

DOĞUM SONRASI ESTETİĞİ (HAMİLELİK)

Doğum sonrası estetiği uygulamaları arasında bulunan meme çatlakları ve karın çatlaklarının yanında sarkma problemleri de düzeltilmektedir. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar; annelerin en büyük sorunu hamilelik sırasında alınan kiloların doğum sonrasında sarkma ve çatlaklara neden olan problemleri en fazla karın bölgesi, memeler, bel, basenler, bacak içleri ve genital bölgede sarkma ve gevşeklik problemlerini Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de kombine yöntemlerle vücudu yeniden düzeltme doğum sonrası kombine estetik ameliyatlarını yapmaktadır.

HAMİLELİK SONRASI ESTETİK

DOĞUM SONRASI ESTETİĞİ (HAMİLELİK)

Hamilelik kadınların altın çağlarından biri. Hamilelik sonrasında kadın vücudu yenileniyor ve kadın sağlığını olumlu yönde değişiyor. Ancak hamilelik döneminde alınan kilolar ve fiziksel değişimler sonrasında vücutta deformasyona neden olabiliyor.

dogum sonrasi estetigi, Doğum sonrası anne estetiği, Doğum Sonrasi Meme Estetiği, Hamilelik ve Doğum Sonrası Estetik, Hamilelik sonrası karın germe, hamilelik sonrası meme dikleştirme, hamileleik sonrası göğüs küçültme, hamilelik sonrası aşırı kilo alıp verme, hamilelik sonrası karın dersinde sarkma, hamilelik sonrasında çatlama ve yağ toplanması,doğum sonrası estetik, doğum sonrası estetiği, doğum sonrası yapılan estetikler, doğum sonrası meme estetiği, doğum sonrası karın germe, doğum sonrası liposuction

Tüm Vücut Şekillendirme (Kombine Ameliyatlar)

Annelerin doğum sonrası estetik tercihleri ve Doğum Sonrasi Meme Estetiği, Hamilelik sonrası karın germe, hamilelik sonrası meme dikleştirme, hamilelik sonrası göğüs küçültme, hamilelik sonrası aşırı kilo alıp verme, hamilelik sonrası karın dersinde sarkma, hamilelik sonrasında çatlama ve yağ toplanması gibi doğum sonrasında bu deformasyonları gidermek ve vücudu yeniden forma sokmak ise estetik müdahaleler ile mümkün. Bu müdahalelere karar vermeden önce yeni bir gebelik istenip istenmediğinin iyi analiz edilmesi gerekir.

Yeni bir hamileliğin düşünüldüğü durumlarda yapılan bazı estetik operasyonlar sonraki doğum sürecinde daha fazla fiziksel kusura neden olabiliyor. Gerekli değerlendirme yapıldığında ve uygun bir müdahaleyle, gebelik sonrası deformasyonu en aza indirmek mümkün oluyor.

Tüm Vücut Şekillendirme (Kombine Ameliyatlar)

Doğum sonrası Genital Bölge estetiği

Doğum sonrasında genital bölgede sarkma ve gevşeklik problemi yaşanabilir. Bu deformasyonlar Labioplasti ya da yağ enjeksiyonu ile giderilebilir.

Doğum sonrası Karın Germe Estetiği

Doğumdan sonra karın duvarı gevşeyip sarkar. Hamileliğin tekrarıyla sarkmalar ve gevşemeler artabilir. Karın Bölgesi deformasyonları için Karın Germe Ameliyatı yapılmaktadır. Operasyon, doğumdan 6 ay sonra yapılabilmektedir.

Doğum sonrası Bel Bölgesi estetiği

Hamilelik, bel bölgesinde yağlanma artışına sebep olabilir. Belin yan kısımlarında görülen bu yağlanmalar için Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz uygulamaları önerilmektedir. Operasyon, karın germe ameliyatı ile beraber yapılabilir.

Doğum sonrası Göğüs Bölgesi estetiği

Doğum sonrası en fazla deformasyon göğüslerde görülmektedir. Hamilelik esnasında göğüsler büyür. Emzirmeden sonra, göğüsler tekrar küçülür. Bu durum göğüs sarkıklığını da beraberinde getirir. Bu gibi durumlarda göğüs dikleştirme ameliyatı yapılmaktadır. Eğer göğüsler küçükse meme dikleştirme ile göğüs büyütme ameliyatı birlikte yapılabilir. Operasyonlar, emzirme bittikten 6 ay sonra yapılabilir.

Kombine Estetik

Tüm Vücut Şekillendirme (Kombine Ameliyatlar)

Kombine estetik şeklinde olan meme dikleştirme, bel- bacak bölgesine liposakşın ve karın germe ameliyatı,bel, basen, bacak içleri, meme çatlakları ve karın çatlaklarının yanında sarkma problemleri de ile hamilelik sonrasında kadın vücudu yenileniyor ve kadın sağlığını olumlu yönde değişiyor.

Hamilelik sonrası en sık karşılaşılan deformasyonlar, memelerde sarkma ve aşırı büyüme, karında sarkma ve genişleme ve özellikle bel bölgesinde olmak üzere vücutta lokalize yağ depolanmaları ile karşımız çıkıyor. Bu üç sıkıntı da estetik müdahaleler ile giderilebiliyor. Bu sıkıntıların giderilmesi için hastanın normal kilosuna gelmesini veya en azından yaklaşması gerektiğini belirterek, “Aynı şekilde en erken emzirme bitiminden 6 ay sonra cerrahi işlemin planlanması uygun oluyor. Daha öncesinde hem kilonun verilmesi mümkün olmuyor hem de hormonal karmaşaya bağlı olarak vücut normal şeklini almamış oluyor” diyor.

Hamilelik sonrasında meydana gelen fiziksel sorunları gidermek için liposuction ve meme dikleştirme operasyonları yapılabiliyor.Eğer kişi hemen ikinci bir hamilelik düşünmüyorsa bu yöntemler uygulanabiliyor. Ancak karın için yapılan müdahalelerde, özellikle tam kapsamlı karın germelerde kişinin doğum ile ilgili beklentilerinin sonlanması arzu ediliyor. Aksi takdirde karın kasları daraltılmış ve sağlamlaştırılmış, sarkmış derileri çıkartılmış, beli inceltilmiş bir kişinin tekrar bir hamilelik yaşaması bütün yapılanların boşa gitmesine sebep olacağı gibi, karın kaslarında daha fazla deformasyona ve ciltte daha fazla çatlak oluşmasına neden olabiliyor.

Doğum Sonrasında Estetik Uygulamalar

hamilelik sonrası meme dikleştirmeHamilelik sonrası sarkmalara karşı meme dikleştirme

Meme dikleştirme; hacmini kaybetmiş ve aşağıya doğru sarkmış memelerin eski formuna getirilme işlemi olarak adlandırılıyor. Meme sarkması en sık doğum sonrasında karşımıza çıkıyor. Hamilelik sırasında büyüyen meme, emzirme sonrasında küçülüyor ancak memeyi yerinde tutan yapılar eski konumlarına gelemeyebiliyor. Böylece memede sarkma oluşuyor.

Meme dikleştirme ameliyatında gevşemiş cildin bir nevi gerginleştirildiğini, memeyi göğüs kasına asan bağlar sağlamlaştırıldığını veya yeni bağlantılar oluşturur,“Böylece hem memenin dolgunluğu artıyor hem de normal olması gereken pozisyona taşınmış oluyor.Ancak operasyon sırasında müdahalelerin dikleştirme ile sınırlı kalması için yeterli meme hacmi bulunmalı. Deri sarkmasıyla beraber meme hacmi de kaybolmuşsa sadece deriye müdahale edilerek eski formu kazandırılamıyor. Protez veya yağ enjeksiyonu gibi hacim oluşturacak bir ekleme yapmak gerekebiliyor” diyor.

Meme dikleştirme sonrasında 2 gün dinlenme yeterli

Ameliyat sakinleştirici ya da lokal veya genel anestezi ile yapılabiliyor ve gerekli müdahaleler ile meme yüksekliği artırılabiliyor. Bu durumda Meme başında ve meme alt orta kısmında iz kalacak şekilde kesiler yapılabiliyor ve erken sarkmanın önüne geçiliyor. Ancak çok sarkmış memelerde dikleştirme sonucunda meme altında da izler kalabiliyor.

Operasyon sonrası hastanın aynı gün eve gidebilir, “Kullanılan dikişlerin büyük kısmı içerde kalan ve kendiliğinden eriyen dikişler olduğundan alınması gerekmiyor. Eğer alınacak dikişler kullanılmış ise 10 gün içinde alınması öneriliyor” diyor.

Memenin yeni şeklini muhafaza etmesi için yaklaşık bir ay özel bir sutyen kullanması öneriliyor. Meme dikleştirme genellikle günübirlik cerrahi işlem olarak kabul ediliyor, ciddi sağlı problemleri oluşturmuyor ve hastayı günlük yaşantısından uzun süre alıkoymuyor. Hasta iki üç gün içinde günlük hayatına dönebiliyor. Meme dikleştirme operasyonu, ameliyat izleri güneşten korunduğu ölçüde her mevsim yapılabiliyor. Kişi dikişlerini aldırdıktan sonra denize gidebiliyor, yolculuk yapabiliyor gerekli önlemlerle güneşlenebiliyor.

KARIN GERME LİPOSUCTİON AMELİYAT SONRASI ESTETİKKarın germe ve liposuction ile müdahale mümkün

Hamilelik sırasında alınan fazla kilolar nedeniyle karın bazen eski şekline dönemiyor ve sarkıyor. Karın germe ameliyatına daha çok bu dönemde ihtiyaç duyuluyor.Hamilelik sonrasında kişi normal kilosuna dönse bile, genellikle karnın alt bölgesinde bolca çatlağın eşlik ettiği sarkık bir göbek kalabiliyor. Liposuction ile bu fazla göbek giderilebiliyor ve hasta gergin bir karna kavuşabiliyor. Karın germe sırasında kenarlara doğru toplam üçsezaryen izinin uzatılarak ameliyat yapıldığını belirten Op.Dr.Alper Bayraktar, “İşlem sırasında karın kasları sağlamlaştırılıyor, daraltılıyor, gerekirse oluşmuş fıtıkları onarılarak karın duvarı özel yapılarla destekleniyor. Göbek düzeltilerek yeni yerine adapte ediliyor; çatlak ve sarkan cildin büyük kısmı kesilip çıkartılıyor ve göbek üstündeki kısmen az çatlamış veya çatlamamış sağlıklı deri aşağıya doğru çekilerek yeni karın görüntüsü oluşturuluyor” diyor. 

Eğer kişinin karın kasları gayet iyi ve göbek üstündeki cilt oldukça sağlıklı görünüyorsa o zaman küçük karın germe denilen ve daha çok göbek altındaki alanda sınırlı kalan bir müdahale yeterli olabiliyor. Aynı şekilde sadece kasa müdahale, sadece cilde müdahale, kısmen kas, ya da kısmen cilde müdahale gibi sıkıntının kaynağına göre ameliyat şekli değişebiliyor.

Basen ve diz çevresine de yapılabiliyor

Karın gerildikten sonra karın kenarları, bel ve sırt bölgesindeki fazlalık yağlanmalar liposuction ile düzeltiliyor ve yeni karın görüntüsüne adapte ediliyor. Bu işlem sırasında varsa veya fazlalaşmışsa basen ve diz çevresindeki şekil bozukluğu olan alanlara da liposuction yapılabiliyor.

Karın germenin tek başına veya liposuctionla beraber 2 gün hastanede kalmayı gerektirecek bir ameliyat olduğunu belirterek, “Küçük karın germede 1 gün hastanede kalmak yeterli oluyor. Kesi bölgesinde kullanılan dikişler genellikle kendiliğinden eriyen dikişler oluyor ve daha çok iz açısından takip ediliyor. Operasyon sonrasında yaklaşık 1 aylık bir korse kullanımı yeterli oluyor. Eğer karın kaslarına müdahale edilmişse yaklaşık 3 ay karın kaslarını yormaktan ve zorlamaktan kaçınılması gerekiyor.10 gün sonra yürüyüş gibi hafif sporlar yapılabiliyor, hasta denize havuza girilebiliyor” diyor.

Dikişi bölgeleri korunması şartıyla yazın yapılmasında sorun bulunmuyor ancak korse kullanımındaki sıkıntı nedeniyle genellikle yaz başlamadan tercih edilmesi gerekiyor.

E - RandevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz  muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

+3 #3 Doğum Lekesi ve Ben TedavisiDerya Says 2017-01-21 08:28
Gözümün tam yanında, yarısı doğum lekesi diğer yarısı ise ben mevcut. Benin alınıp, doğum lekesinin ise lazer yöntemiyle yok edilebilmesi mümkün müdür ?
Quote
+4 #2 Doğum Sonrası Karın Gerdirme Ameliyatı ve fiyat bilgileriCemile Says 2017-01-21 08:26
mrb alper bey 2 sene önce doğum yaptım sezeryan la ama kiloları veremedim göbek kaldı karın gerdirme ve fiyat konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
Quote
+4 #1 Doğum Sonrası Genital Bölge EstetiğiCanan Says 2017-01-21 08:24
6 ay önce doğum yaptım doğum sonrası genital bölge estetiği yaptırmak istiyorum bunun için belirli süre beklemem gerekiyor mu doğum sonrası genital bölge estetiği fiyatlarınız nedir ?
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.