BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Kol ve Bacak Estetiği

Kol Germe Ameliyatı | Kol Estetiği | Kol Sarkması | Kol Germe Ameliyat Fiyatları

Yağ emme (Liposuction) işlemi özel olarak tasarlanmış kanüller yardımıyla yağların vücuttan emildiği cerrahi bir işlemdir. Liposuction yağ emme ameliyatı düşünüyorsanız Liposuction Yağ Emme Hakkında Bilmek İstediklerinizi bu makalede cevaplıyoruz. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Liposuction (Yağ Emme AmeliyatıBursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Kol ve Bacak Estetiği  

Kol Germe Ameliyatı | Kol Estetiği | Kol Sarkması | Kol Germe Ameliyat FiyatlarıYaşlanma, deri kalınlığı ve esnekliğinin zaman içinde kaybı ile karakterizedir. Değişikliğe uğramış derinin sarkıklığı alttaki yağ, kas ve kemik dokularının atrofisi (erimesi) ile artmaktadır. Normalde elastik lifler dermis denilen deri iç tabakasının %2-4'ünü oluştururken yaşlanma ile bu oran azalır ve deri esnekliğinin kaybına neden olur. Genelde, yaşlanma genetik faktörlerin kontrolünde olan atrofi ile çevresel faktörlerin kombinasyonu sonucu gelişmektedir. Deri ve derialtı dokular atrofiye uğradıkça yer çekimi deriyi aşağı doğru çeker. 

Günümüzde vücut konturlarının düzeltilmesi için yapılan işlemler oldukça rağbet görmektedir. Bunun altında yatan en önemli nedenin başarılı sonuçların elde edilmesidir. Kontur düzeltilmesinde vücut bir bütün olarak değerlendirilmelidir ve bölgeler arasındaki orantılara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde elde edilen sonuç yetersiz kalacaktır.

Kol Estetiği

Yaşlılık, aralıklı kilo verme ve yer çekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir. Sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişiler arasında farklılık gösterir. Bu neden ile her hasta ayrı değerlendirilmelidir. Kol germe ameliyatı (Brachioplasty) tek başına yapılabileceği gibi diğer vücut kontur düzeltme ameliyatları (karın germe, meme küçültme veya büyütme ve bacak germe) ile birlikte de yapılabilmektedir. Kol germe ameliyatlarında önemli gelişmelerin 1970'lı yıllarda meydana gelmiş olmasına rağmen, elde edilen sonuçların tatminkâr olmamasının nedeni yanlış hasta seçimidir.
 
Ameliyat öncesi değerlendirmede kol iç ve arka kısmındaki yağ dokusunun miktarı ve sarkıklığın derecesine dikkat edilir. Ayrıca ameliyat sonrası gelişecek yara izi hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilir. Yara izi, tüm ameliyatlarda olduğu gibi kol germe ameliyatı sonrasında da genişlik ve kabarıklık açısından kişiler arasında farklılık gösterir. Ameliyat sonrası yara izini minimuma indirmek için, ameliyat bölgesine kortikosteroid’li kremlerle masaj yapılması önerilir, gerekir ise silikon yaprak tatbik edilir. 

Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu olgularda liposuction (vakum ile yağ emme) ile başarılı sonuç elde edilir. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı var ise liposuction tek başına yetersiz olacaktır. Bu gibi durumlarda kol germe ameliyatı yapılmalıdır. Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılabileceği gibi lokal anestezi altında da yapılabilmektedir. Kol iç ve arka kısmında (sarkık bölgede) elips şeklinde bir kesi yapılarak sarkık deri ve fazla olan yağ dokusu çıkartılır. Aynı seansta gerekir ise kolun diğer bölgelerine liposuction'da yapılır. Kesi yeri içten iki tabaka şeklinde dikilir, ameliyat sonunda kol yumuşak bir pansumanla sarılır ve işlemden yaklaşık 1-2 saat sonra hasta evine gidebilir. Ertesi gün sargılar açılarak ameliyat bölgesi kontrol edilir ve hasta üç hafta süre ile özel kol korsesi giyer. Hastaya kollarını yüksek tutması önerilir ve bunun dışında özel olarak dikkat etmesi gereken bir husus yoktur. Doğru hasta seçimi yapıldığı sürece kol germe ameliyatının sonuçları hem hastayı hem de tedavi eden hekimi mutlu kılacaktır.

Kol Germe Estetiği

Kol Germe Estetiği

Ağırlık, doğal yaşlanma ve kalıtım değişikliklerinden üst kollarda sarkma ve sarkma sorumlu olabilir. "Yarasa kanatları" olarak adlandırılan bu egzersizin yapabileceği çok şey var. Saygıdeğer kas tonusu olan insanlarda, zayıflamış doku ve lokalize yağ birikintileri ile birlikte elastikiyet kaybetmiş fazla cildiniz olabilir. Kol konturlama ameliyatı fazla cildi düşürür ve kollarınızın tonları düzeltilmiş ve orantılı görünmesini sağlayan daha düzgün konturlar için kolu yeniden şekillendirir.

Tüm hastalarımızın bunun görünür bir yara izi bırakan bir cerrahi olduğunun farkında olmalarını istiyoruz. Gizlemek için sadece doğal bir kıvrım yok. Kesiklik uzunluğu ve deseni, çıkarılması gereken aşırı cildin miktarına ve konumuna bağlıdır. Kesik üst kolun iç veya arkasında, bazen koltukaltında yapılır. Sonuçları kol kaldırma ameliyatı kararlı bir ağırlık ve genel zindeliği korumak sağlanan uzun ömürlü olacaktır. Vücudunuz yaşlandıkça, biraz sağlamlık kaybetmek doğaldır, ancak gelişmenizin çoğu nispeten kalıcı olmalıdır.

Kol Kaldırma Öncesi ve Sonrası

 KOL KALDIRMA AMELİYATI ÖNCESİ SONRASI

Kol Kaldırma Ameliyatında yara izi var mıdır ?

Evet, tüm vücut şekillendirme prosedürleri ile ilgili yara izi var. Birçok hekim ve hasta bir en büyük dezavantajı olduğuna inanıyoruz kol kaldırma ameliyatında 

Kol Kaldırma Ameliyatlarında ne tür anestezi uygulanır?

Kol kaldırma ameliyatı genellikle ameliyat odasında genel anestezi altında yapılır. Ek olarak ağrı kontrolü sağlamak için uyuduğunuzda ek olarak cerrah genellikle cerrahi alana ek lokal uyuşturucu tıp ekler.

Kol sarkmaları liposuction ile tedavi edilebilir mi ?

Kol derisi elastikiyeti çok iyi ve çatlaklar yoksa, liposuction denenebilir. Fakat iyi sonuç alamama ihtimali yüksek. Kollarda en çok liposuction yaptığımız bölge ‘pazu’ bölgesidir. Bu durumda da çok dikkatli olmak gerekir. Liposuction sonrası düzgün bir yüzey elde etmek amaçtır. Çok sınırlı ve kontrollu davranmak gerekir.

Kol Germe Ameliyatı | Kol Estetiği | Kol Sarkması | Kol Germe Ameliyat FiyatlarıUyluk (Üst Bacak Estetiği)

Uyluğun üst ve iç kısmı sık kilo alıp verme, yaşlanma ve yer çekiminin de etkisiyle kolayca sarkabilir ve estetik açıdan kişiyi rahatsız edebilir. Bu bölgenin gerilmesi oldukça yüz güldürücü sonuçlar verir. Ameliyat izi kasık bölgesinde kalacağından görülebilir bir yer olmaması ve oldukça iyi iyileşmesi nedeniyle kişiyi rahatsız etmez.

Sarkmayla birlikte yağ fazlalığı da varsa ameliyat liposuctionla birlikte yapılabilir. Uyluk germe ameliyatı tek başına veya başka estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir.

Genel anestezi tercih edilir. Ameliyat süresi 1,5- 2 saattir. Hastanede kalış süresi genellikle bir gündür.

Bacak Estetiği (Diz altı bölgesinin estetiği)

Calf protezi (Bacak protezi) 

Dize kadar olan bacak bölgesinin eğriliklerinde ve aşırı derecede ince olması durumunda bacak içine yerleştirilen silikon protezlerle bacağın kalınlaştırılması ve eğrilik nedeniyle ortaya çıkan boşluğun giderilmesi mümkündür.

Bacak Protezi Ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat genel veya bölgesel anestezi ile yapılabilir. Diz arkası kıvrım bölgesinden yapılan yaklaşık 3-4 cm uzunluğundaki kesiden silikon protezler bacak içindeki kasın üzerine yerleştirilir. Hastanede kalış süresi bir gündür.

İlk birkaç gün yürüyüş ve ayakta kalış kısıtlı olmalıdır. Bir ay süreyle diz altı varis çorabı giyilmesi ödemin kontrolü açısından önemlidir. 1,5-2 ay sportif etkinliklerden uzak durulmalıdır.

Comments   

+1 #11 Çarpık Bacak EstetiğiKübra Says 2017-02-03 21:02
merhaba 24 yaşın 54kiloyum sorunum bacaklarım
bacaklarım çarpık ve insanların ıçıne çıkmaya utanıyorum etek giyemyorum benımle dalga geçiyorlar bunun gibi sorunlarla karşılaşıyorum bunun için bir tedavi varmı varsa yardımcı olursanız sevınırım maliyetı ne kadar olabilir? iyi günler
Quote
+1 #10 Sarkık Kol Estetiğiserpil Says 2017-02-03 21:01
üst kol iç kısmım sarkık.toparlatmak istiyorum.fiyat hakkında bilgi almak istiyorum.ayrıc a diyabet hastasıyım.insilün kullanıyorum.
Quote
+1 #9 Ayak bileği Dövme EstetiğiEvrim Says 2017-02-03 20:59
merhaba benim ayak bılegımden ayagıma uzanan bır dovmem vardı onun ustune bı dovme daha korkunc bı sonuc yarattı dovme sılme ışlemını yapıyormusunuz bılgılendırırse nız sevınırım
Quote
+1 #8 Op.Dr.Alper Bayraktar'ın Cevabı:Alper Bayraktar 2017-02-03 20:58
Quoting Zeynep barshan:
Kol sarkmalarında ameliyat şart mıdır? Kol Germe Ameliyatı Nedir ?

Genç hastalarda genellikle sarkmış bu bölgelere liposuction ameliyatı uyguluyoruz. Hastanın yaşı geçmiş ise ve cilt artık kendini bırakmış ise kol germe ameliyatı uyguluyorum. Kesiyi kolun alt kısmından saklı bölgeden yapıyorum. Kol germe ameliyatı sonrasında, eski haline göre sonuçlar çok yüz güldürücü oluyor Kol germe ameliyatı fiyatları, bacak germe ameliyatı ücretleri kol germe ameliyatı öncesi-sonrası görseller, yorumlar ve videolar için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Tel: +90 233 57 00
Quote
+1 #7 Kol sarkmalarında ameliyat şart mıdır? Kol Germe Ameliyatı Nedir ?Zeynep barshan 2017-02-03 20:57
Kol sarkmalarında ameliyat şart mıdır? Kol Germe Ameliyatı Nedir ?
Quote
+1 #6 Kol Germe Ameliyatı. Vücut Sarkmalarından Kurtulmak Mümkün Mü? Gıdı Sarkmaları ve Boyun Sarkmaları İçin Yüz Germe AmeliyatıAlper Bayraktar 2017-02-03 20:55
Quoting Cemre Says:
Kol Germe Ameliyatı. Vücut Sarkmalarından Kurtulmak Mümkün Mü? Gıdı Sarkmaları ve Boyun Sarkmaları İçin Yüz Germe Ameliyat

Op.Dr.Alper Bayraktar'ın Cevabı:
Kişinin ani kilo vermesi sonucu vücudunda ciddi sarkmalar oluşabilir dolayısıyla vücut germe ameliyatları söz konusu olabiliyor. Örneğin kişinin yüzünde sarkma, gıdı bölgesinde sarkma, karın bölgesinde sarkma varsa, hasta tek seferde bu sarkmalardan kurtulabilir mi? Tek seferde yapmak mümkün değil ancak ikiye üçe bölerek yapılabilir. Yüz bölgesinde sarkma varsa yüz germe ameliyatı gerekir. Yüz germe ameliyatını, karın germe ameliyatı ile birlikte yapamayız çünkü ameliyat süresi uzar hasra riske edilmiş olur. Kol germe ameliyatı, bacak germe ameliyatı fiyatları ve kol germe bacak germe ameliyatı öncesi-sonrası videolar, görseller, resimler ve hasta yorumları için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Tel: +90 224 233 57 00
Quote
+1 #5 Kol Germe AmeliyatıCemre Says 2017-02-03 20:54
Kol Germe Ameliyatı. Vücut Sarkmalarından Kurtulmak Mümkün Mü? Gıdı Sarkmaları ve Boyun Sarkmaları İçin Yüz Germe Ameliyat
Quote
+1 #4 Op.Dr.Alper Bayraktar'ın Cevabı:Alper Bayraktar 2017-02-03 20:52
Quoting Mehtap Says:
Sarkık Kol Ameliyatı (Arm Lift), Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Op.Dr.Alper Bayraktar'ın Cevabı:
Yaşlanmayla beraber cildin elastikiyetini yitirmesi veya aşırı kilo kaybı sonucu vücutta oluşan sarkmalardan bir tanesi de kollardaki sarkmalardır, bu sarkmalar sonucu cilt kendini adeta yelken gibi salar. Kollardaki sarkma genellikle kolun iç ve üst kısmında meydana gelir.
Tedavi sarkan fazla cildin çıkarılmasından ibarettir. Sarkma miktarı ne kadar fazla ise, kesi uzunluğu ve iz de o kadar fazladır.
Kolda çok hafif dereceli bir gevşeme varsa yüzeysel liposuction ile kısmi bir toparlanma sağlanabilir; elbette bu durumda iz kalmayacaktır. Ama bu durum nadiren mümkün olur; vakaların çoğunda kesi yaparak problem giderilebilir.
Kol germe estetik operasyonu genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir; ama genel anesteziyi tercih etmek cerrah ve hastanın konforu açısından daha doğru olacaktır. Kol germe estetik operasyonu 1, 5-2 saat sürer; sonrasında ciddi bir ağrı olmaz. Hasta ertesi gün taburcu olur; 2-3 gün sonra pansumanlar sökülür ve hasta duşunu alabilir. Sosyal yaşama hemen geri dönebilir. Dikişler kendiliğinden eriyecektir.

Kol germe ameliyatı fiyatları, kol germe ameliyatı videoları ve kol germe ameliyatı olan hastaların yorumları, ameliyat öncesi-sonrası görseller, resimler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Tel: +90 224 233 57 00
Quote
+1 #3 Sarkık Kol Ameliyatı (Arm Lift), Kol Germe Ameliyatı Nedir?Mehtap Says 2017-02-03 20:50
Sarkık Kol Ameliyatı (Arm Lift), Kol Germe Ameliyatı Nedir?
Quote
+1 #2 Kol Baldır ve Bacak EstetiğiKaan Says 2017-02-03 20:48
Mutlu gunler,
Kol,baldir ve bacaklarim esit duzeyde degil ve bu beni cok rahatsiz ediyor. Bacak estetiği Fiyatları konusunda bilgilendirseniz cok mutesekkir olurum.
Saygilar.. Kaan.
Quote
+1 #1 Bacak EstetiğiYasemin Ateş 2017-02-03 20:46
Bacak estetigi yaptirmak istiyorum ince olmasindan sikayetciyim bacak estetiği ücreti ne kadardir?
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.