BURSA ESTETİK® Meme Dikleştirme, Meme Toparlama Ve Meme Sarkması - Meme  Estetiği Ameliyatı olmak için bizimle iletişime geçin!☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Meme Dikleştirme Ameliyatı ( Mastopexy)

Meme Dikleştirme Ameliyatı ( Mastopexy) – Bursa Estetik – Op.Dr.Alper Bayraktar Bursa istanbul

Meme - Göğüs Dikleştirme ameliyatı ile, göğüslerdeki sarkma sorunu iz bırakmadan meme dikleştirme estetiği cerrahi işlem ile derinin fazlalığı alınarak doğal görünümlü dik memelere göğüs dikleştirme uygulamaları ile kavuşabilirsiniz. Göğüs - Meme dikleştirme uygulamaları Op.Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa estetik kliniğinde yapılmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ( Mastopexy)

Meme Dikleştirme Ameliyatı ( Mastopexy)

Estetik meme dikleştirme ameliyatı nedir ?

Kimler estetik meme dikleştirme ameliyatı için uygundur?

Memeler değişik nedenlerle sarkık hale gelebilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo değişikliklerine, emzirmeye ve yerçekimi etkisine bağlı olarak meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sorun meme dokusuna, deriye ya da her ikisine birden ait olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkabilir.

Estetik meme dikleştirme ameliyatı öncesi

Diğer meme ameliyatlarında olduğu gibi, doktorunuzla neden ameliyat olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi tartışın. Ailenizde meme hastalığı veya kanseri, sigara, ilaç alışkanlığı veya sistemik bir hastalığınız var ise doktorunuza söyleyiniz. Ameliyatın şekli ve olası problemleri doktorunuza sorunuz.

Estetik meme dikleştirme ameliyatm nasıl olacak ?

Estetik meme dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. 1,5-2 saat sürer. Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalır. Hangi yöntemi uygulanırsa uygulansın meme başı etrafında iz kalması kaçınılmazdır. Meme başı çevresinden kesi yapılarak bir meme dikleştirme ameliyatı uygulanırsa, meme başı etrafındaki iz daha belirgin olabilir. Diğer meme dikleştirme ameliyatlarında meme başı etrafında ize ek olarak, meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru uzanan 4-5 cm. uzunluğunda bir iz olabilir. Uygun hastalarda, sadece meme protezi konarak sarkıklık ortadan kaldırılabilir. Bu takdirde ameliyat izi, sadece meme başının kahverengimsi derisi ile göğüsün beyaz derisi ile olan birleşme yerine gizlenir ve minimal olur. İz bırakmayan meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak, bu izler başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.

Estetik meme dikleştirme Ameliyat sonrası beni neler bekliyor ?

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı genellikle sorun yaratmaz. Ameliyat sırasında meme protezi kullanılmış ise birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Memeler üzerine sütyene benzer sargı uygulanır. Meme başı üzerine ayrı pansuman konur. Pansuman 2 gün sonra açılarak yara kontrol edilir. 7 gün sonra sargı açılır. Dikişler 7-10 gün sonra alınır. Hastaya 6 hafta sporcu sütyeni giydirilir ve masaj önerilir. Erken dönemde şişlik olabilir,meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Estetik meme dikleştirme ameliyatı sonrası normal hayatıma ne zaman döneceğim ?

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 3 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur, ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.

Estetik meme dikleştirme ameliyatı ile ilgili muhtemel sorunlar

Her ameliyat istenmeyen bazı durumlar ile sonuçlanabilir. Bu ihtimalleri doktorunuzla konuşmanızda yarar vardır. Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Göğüs Dikleştirme Ücretleri  - Meme Dikleştirme Estetiği Fiyatları

Göğüs - Meme dikleştirme estetiği fiyatları hastane ve doktora göre değişir. Meme dikleştirme Estetiğinde En Uygun Fiyat, Bize danışmadan meme - göğüs  dikleştirme ameliyatına karar vermeyin!

Gögüs Diklestirme Ameliyatlari Fiyatları 2024 - 2025-  Bursa Estetik

Meme - göğüs dikleştirme estetiği ücretlerini etkileyen diğer nedenler ise;

Meme dikleştirme ameliyatının yapıldığı şehir,

Meme dikleştirme ameliyatının yapıldığı hastane,

Meme dikleştirme ameliyatın yapıldığı hastanenin bulunduğu semt,

Meme dikleştirme estetiği için kullanılan standart malzemeler,

Meme dikleştirme ameliyatında hastanede kalış süresi,

Meme dikleştirme ameliyatında uygulanan anestezi şekli,

Meme dikleştirme Ameliyatı öncesi ve sonrasında size sunulacak hizmetlerdir.

Sağlık turizmi çerçevesinde göğüs dikleştirme ameliyatı gerçekleştiriliyor ise ulaşım, konaklama gibi masraflarda bu masraflara ilave olacaktır.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatının Karnesi:

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Anestezi şekli: Genel.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı nerede yapılmalı: Donanımlı bir hastanede ve ameliyathanede.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyat süresi: 2,5 saat.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Hastanede yatış süresi: Aynı gün taburcu olunabilir.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı:
Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Özellikle ilk bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Genellikle ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Şişme, morarma:
5–10 gün arasında, orta derecede.

Dren: Drenler kullanmak gerekebilir. Drenler ertesi gün alınır.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Pansuman: 3–4 günde tamamen çıkarılır.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Sütyen Kullanımı: 6 hafta yumuşak sporcu sutyeni kullanmak gerekiyor.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Dikişlerin Alınması:
Genellikle her memede sadece bir tek alınacak dikiş oluyor ve bu dikiş 12-15. gün civarında alınır.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Ne zaman işe dönülebilir:
3–7 gün.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Araba kullanmak:
3–4 dört gün sonra, özellikle kol hareketlerindeki hassasiyet azaldığında araba kullanılabilir

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatının Sonrası Günlük hayata dönüş: Ameliyattan sonraki bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Bu memenin üzerinde bulunduğu göğüs kaslarının hareketleri ile oluşan ağrıdır. İlk bir kaç hafta ağırlık kaldıramaz, eğer küçük çocuğunuz ya da bebeğiniz varsa onları kucağınıza ancak otururken alabilirsiniz.

Meme - Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3-4 hafta sonra koşuya başlanabilir. Kolların kullanıldığı fitness, tenis gibi sporlara 6-8 hafta sonra başlanabilir.

Son şekil: Altıncı ay -1 yıl arasında

Bu formu doldurarak ya da Telefonla ÜCRETSİZ olarak randevu alabilirsiniz.

Ücretsiz İlk Muayene Randevu Formu

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.