BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Maksillofasiyal Cerrahi (Çene - Yüz Cerrahisi)

maksillofasiyal cerrahi nedir, kraniofasiyal cerrahi, maksillofasiyal travmalar, maksillofasiyal cerrahi ne demek, maxillofacial cerrahi, maksillofasiyal travma,yüz bölgesi cerrahisi, Yüz bölgesi travma ve kırıkları, Yüz bölgesi tümörler, Tükürük bezi hastalıkları ve tümörleri, Yüz travması sonrası kesiler ve doku kayıpları rekonstrüksiyonu, Yüz kemikleri kırıkları tedavisi, Fasial plastik cerrahi (rinoplasti, yüz germe,boyun germe, blefaroplasti…), Ortognatik cerrahi, Yüz bölgesi tümör-kanser cerrahisi, Baş-boyun kanserleri, boyun diseksiyonları, Temporomandibuler eklem hastalıkları, Tükrük bezi hastalıkları,  Yüz felci cerrahi rekonstrüksiyonu, Dudak-damak yarığı cerrahisi, Dental ve dentoalveolar cerrahi

Maksillofasiyal Cerrahi (Çene - Yüz Cerrahisi),  yüz yaralanmaları, Yüz kırıkları, Yüz felci cerrahisi, Yüz bölgesi tümörleri, kanserleri, tükürük bezi tümörlerinin tedavisi maksillofasiyal cerrahi dalının alanı içerisine girmektedir. Maksillofasiyal Cerrahi (Çene - Yüz CerrahisiPlastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzm. Op.Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Maksillofasiyal Cerrahi (Çene-Yüz Cerrahisi)

Yüz yaralanmaları, Yüz kırıkları, Yüz felci cerrahisi, Yüz bölgesi tümörleri, kanserleri, tükürük bezi tümörlerinin tedavisi bu cerrahi dalının alanı içerisine girmektedir.

Oral ve maksilloofasiyal cerrahinin ana amacı ağız, dişler çeneler ve yüz bölgesini ilgilendiren yapılardaki yaralanmalar, bu bölgede ortaya çıkan fonksiyon ve estetiği etkileyen yetersizliklerin tedavisidir.

Oral ve Maksillofasiyal Cerrahinin İlgi Alanları

Maksillofasiyal Cerrahi (Çene-Yüz Cerrahisi)Rekonstrüksiyon Cerrahisi

Uzun dönem protez kullanımına, geçirilmiş tümör cerrahilerine ve yaralanmalara bağlı olarak gelişmiş ve yumuşak doku ve kemik deformitelerini engellemek üzere yapılan cerrahi girişimlerdir.

Travma

Alt ve üst çene kırıkları, göz çevresi kemiklerinde kırık ve yaralanmalar ve deri hasarlarının onarımıdır.

Ağız Problemleri

Ağız boşluğunun dişsel olamayan sebeplere bağlı iyi ve kötü huylu hastalıklarına karşı geliştirilen medikal ve cerrahi müdahalelerdir.

Temporomandibular Eklem Hastalıkları

Alt çene ile kafa kaidesi arasındaki eklem rahatsızlıklarının ileri teknoloji ile tespit ve tedavisidir.

Tükürük Bezi Hastalıkları

Tükrük bezlerindeki inatçı ya da geçici şişme veya genişlemelere, tükürük bezinin iyi veya kötü huylu tümörlerine karşı uygulanan cerrahi müdahalelerdir.

  • Yüz travması sonrası kesiler ve doku kayıpları rekonstrüksiyonu
  • Yüz kemikleri kırıkları tedavisi
  • Fasial plastik cerrahi (rinoplasti, yüz germe,boyun germe, blefaroplasti…)
  • Ortognatik cerrahi
  • Yüz bölgesi tümör-kanser cerrahisi
  • Baş-boyun kanserleri, boyun diseksiyonları
  • Yüz felci cerrahi rekonstrüksiyonu
  • Dudak-damak yarığı cerrahisi
  • Dental ve dentoalveolar cerrahi

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.