BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Karın Germe Ameliyatı - Abdominoplasti

Karın Germe Ameliyatı - Abdominoplasti - Karın Estetiği

Karın Germe ameliyatı (Amdominplosti); hamilelik veya aşırı kilo alıp vermeler sonucu  karin bölgesinin yağlanması ile karında sarkma ve çatlakların oluşması ve  karın kaslarında gevşeme olur.Karın germe ameliyatı ile dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Karın Germe ameliyatı (Amdominplosti) Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Karın Estetiği

Karın Germe Ameliyatı - Abdominoplasti - Karın Estetiği

Karın Germe Ameliyatı - Abdominoplasti - Karın Estetiği

Karın germe veya abdominoplasti, bir pürüzsüz ve sıkı mide alanına sahip böylece zayıflamış veya ayrılmış kasları geri Ayrıca aşırı yağ ve deriyi temizler ve. Hastalar ile görünümünü geliştirmek için tercih karın germe gebelik, yaşlanma, kilo dalgalanması, kalıtım, hatta öncesinde cerrahi aşırı yağ ve diyet ve egzersiz kurtulmak olamaz deri ile onları bıraktı çünkü. Aksi takdirde normal vücut ağırlığı ve oranındaki kişiler bile çıkıntı yapan veya gevşek ve sarkmış bir karın geliştirebilir.

Vücudunuzun stili ve ağırlığı ile daha orantılı olan daha düz, sıkı bir karın konturu görünümünüzü geliştirebilir ve kendinize güveninizi oluşturabilir. Fiziksel olarak sağlıklıysanız ve dengeli bir ağırlıkta iseniz, karın bandajı için bir aday olabilirsiniz. Ayrıca, gerçekçi beklentilere sahip olmalısınız, sigara içmeyen biri olmanız ve muhtemelen karnınızın görünümünden memnun değilsiniz.

Bursa Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı Bursa estetik farkı ile modern teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Karın Germe ameliyatı (Amdominplosti) Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır. Karın germe estetiği ameliyatı ücretleri fiyatları, mini karın germe orta karın germe ve liposuction hakkında bilgiler vermektedir.

Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini karın germe ameliyatı

Estetik mini karın germe ameliyatı ile göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesi hedeflenir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Ama yapılan kesik daha küçüktür, iyileşme daha hızlı olur.

Özetle: mini karın germe ameliyatı = mini sonuç.

Mini karın germe ameliyatı sadece karın altıyla sınırlı olan nadir hastalara önerilir.

Tam Karın Estetiği - Üç Boyutlu Karın Estetiği -  Full / Traditional Tummy Tuck

Tam Karın Estetiği - Üç Boyutlu Karın Estetiği -  Full / Traditional Tummy Tuck

Geleneksel karın germe ameliyatı, tüm karın bölgesinden deniz aşırı aşağıya doğru fazla cildi ve yağları almak için idealdir. Kesik kalçadan kalçalığa ve göbek düğmesinden yapılır. Karnın etrafında bir iz kalacaktır, ancak cerrahınız daha keskin hale getirmek için insizyonu iç kenarına yapacaktır. Yatay yara genellikle iç çamaşırı veya mayo ile gizlenebilir.

Abdominoplasti Ameliyatından Yarar Görecek Kişiler Kimlerdir ?

Diyet ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı olan fakat vücut konturları düzgün olan kadın ve erkekler bu ameliyat için adaydır.

Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır.

Kilo vermeye niyetli hastaların bu ameliyatı ertelemesi gereklidir. Doğum yapmaya niyeti olan hanımların da bu ameliyatı doğum sonrasına ertelemesinde yarar vardır.

Bir abdominoplasti ameliyatı görünüşünüzü ve kendinize olan güveninizi arttıracaktır, ancak, tümüyle ideal bir görünüme kavuşmanızı veya tedavi gerektiren diğer sorunlarınızı ortadan kaldırmayı sağlamayacaktır.

Ameliyata karar vermeden önce, beklentileriniz konusunda iyi düşünmeniz ve bunları cerrahınızla tartışmanız gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Ameliyata Hazırlanma Nasıldır?

Bu dönemde cerrahınızın sizden bazı talepleri olacaktır. Özellikle eğer sigara içiyorsanız buna ameliyattan önce ve sonra belirli bir süre ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine sebep olabilir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

TAM KARIN GERME AMELİYATI (ABDOMİNOPLASTİ)

KISMİ KARIN GERME AMELİYATI (MİNİ-ABDOMİNOPLASTİ)

Abdominoplasti orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir, bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişiler abdominoplasti ameliyatından önce kaybedebilecekleri miktarda kilo vermelidirler. Abdominoplasti ameliyatı ile şişman göbek ve karın görünümü dramatik bir şekilde düzelir; ancak ameliyata bağlı iz kalıcıdır.

Abdominoplasti için plastik cerrahlar tarafından kullanılan pek çok teknik vardır. Abdominoplasti, vücut konturu düzeltilmesine (estetik meme ameliyatları, liposuction v.b.) yönelik ameliyatlar veya diğer bazı ameliyatlarla ( rahim, yumurtalık ameliyatları v.b.) beraber de yapılabilir. Bir abdominoplasti ameliyatı düşünüyorsanız bu yazı size bilgi verecektir, tüm sorularınızın yanıtlarını burada bulamayabilirsiniz.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nerede Yapılır?

Tam veya kısmi abdominoplasti ameliyatları hastane şartlarında yapılır.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Planlanması Nasıl Yapılır?

Karın germe abdominoplasti ameliyatı ilk muayeneniz de cerrahınız genel sağlık durumunuz, karın bölgesindeki yağ miktarı ve dağılımı, karın cildinin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini öğrenecektir. Karın germe abdominoplasti muayene sırasında; geçirdiğiniz hastalıklar, halen mevcut sağlık problemleriniz ( şeker hastalığı vb) , alışkanlıklarınız (sigara, içki vb) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin, sakinleştirici vb) hakkında doktora doğru ve ayrıntılı bilgi vermelisiniz.

Karın germe abdominoplasti muayenesi sırasında doktorunuza söylemeniz gereken diğer bir konu, bu ameliyatı neden istediğiniz ve bu ameliyattan neler beklediğiniz ile ilgilidir. Bu konuyu açıklıkla tartışmaktan kaçınmayın.

Siz beklentileriniz ve muayene bulgularınız sonucu, tek başına veya liposuction ile birlikte tam veya kısmi abdominoplasti için uygun bir hasta olabilirsiniz veya sadece liposuction sizin için yeterlidir. Bu muayene sırasında anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve karın germe ameliyatı sonrası karşılaşabileceğiniz olası sorunlar tartışılmalıdır.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatında Anestezi Tipi Nedir?

Ülkemizdeki cerrahların çoğu bu ameliyat için genel anesteziyi tercih eder. Bazıları ise ağrı kesici ve sakinleştirici ilaçlarla birlikte lokal anesteziyi kullanır.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyat İşlemi Nasıldır?

Tam abdominoplasti, ameliyatın genişliğine bağlı olarak 2-4 saat, kısmi abdominoplasti 1-2 saat sürebilir. Sıklıkla bir kalçadan karşı kalçaya uzanan, ancak mayo içine gizlenebilen bir kesi hattı ve göbek çevresine yuvarlak ikinci bir kesi yapılması gerekir.

Kısmi abdominoplasti de kesi hattı daha kısadır ve göbek yeri değiştirilmeyebilir.

Kısmi abdominoplasti Ameliyatı sırasında karın derisi, kasıklardan itibaren kaburga kemikleri hizasına kadar altındaki kaslardan serbestleştirilir. Karın kaslarında bir zayıflık veya fıtık varsa, burası takviye edilir, fazla deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Mini-abdominoplastide yapılan bu işlemler daha sınırlıdır. Operasyon bittikten sonra yara tercihe göre ya metal klempler ya tek ya da gizli (intradermik) dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı emmek için dren adı verilen bir ya da iki tüp deri altına yerleştirilebilir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyat Sonrası Neler Yapılır?

İlk birkaç gün karın bölgesinde şişlik ve ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrı olabilir. Drenler ortalama 1-3 gün, dikişler 1-3 hafta sonra alınır. Eriyebilen dikişler kullanılabilir. Ortalama 1-3 gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç ay alabilir. İşinize en erken 1 hf sonra dönebilirsiniz. Yara izi ilk 3 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 6 ay ila 1 yıl alabilir. Tamamen yok olmamasına rağmen iz bikini altında kolayca saklanabilir. Kısmi veya tam abdominoplasti işlemleri karın kaslarında zayıflık veya seri sarkıklığı olan hastalar için mükemmel sonuç yaratır. Hastaların çoğunda, düzenli egzersiz ve diyetle mükemmel sonuç yıllarca korunabilir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Alternatif Tedaviler Nelerdir?

Vakum eşliğinde yağ alınması eğer iyi kalitede gergin bir cilt ve sınırlı yağ birikimi varsa ve karın duvarı sağlamsa, normal ağırlıktaki kişilerde alternatif olarak düşünülebilir. Total vücut yağının azalmasında diyet ve egzersiz programları da etkili olabilir, ancak deri sarkıklığına etkili olmaz. Riskler ve muhtemel komplikasyonlar diye adlandırılan, ameliyat sonrası beklenmeyen ancak olası olaylar alternatif tedavilerde de ameliyatın risklerini taşır.

Abdominoplastinin Riskleri Nelerdir?

Her yıl yüzlerce abdominoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Vücut konturu düzeltme konusunda da uzmanlaşmış bir plastik cerrah tarafından bu ameliyat yapıldığı takdirde sonuç genellikle tatmin edicidir.

Her cerrahi işlemin belli miktarda riski mevcuttur ve önemli olan sizin abdominoplasti ile ilgili olanları anlamanızdır.

Kişinin cerrahi işlemi kabul etmesinde ameliyatın risk ve faydalarının karşılaştırılması esastır. Pek çok kadın yada erkek aşağıdaki komplikasyonlar ile karşılaşmasa bile, siz, plastik cerrahınızla riskleri, muhtemel komplikasyonları ve sonuçlarını, anladığınıza emin olana kadar tartışın. İyi ameliyat öncesi inceleme ve değerlendirme, uygun hastane şartlarında plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen bu ameliyatın enfeksiyon ve kanama gibi komplikasyonları nadirdir.

Enfeksiyon antibiyotik ve abse oluşmuşsa apsenin boşaltılması ile tedavi edilir fakat hastanede yatma süresini uzatabilir. Yara iyileşmesinde gecikme veya kötü yara iyileşmesi görülebilir ve yara iziyle sonuçlanabilir. Bu şartlarda ikinci bir ameliyat gerekebilir. Sigara içenlerde cilt kaybı ve yara iyileşmesinde komplikasyonlara daha sık rastlanır.

Karın Germe (Abdominoplasti) Uzun Dönem Etkileri Nedir?

Yaşlanmaya, gebeliğe ve kilo alıp vermeye bağlı olarak ameliyat bölgesi dışında vücut konturu değişiklikleri gelişebilir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatında  Tatmin Edici Olmayan Sonuçlar Nelerdir?

Geçirdiğiniz cerrahi işlemin sonuçları ile ilgili olarak nadiren hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu tip sonuçları düzeltmek için ek cerrahi girişim gerekebilir. Bu bilgiler sizin için tam anlamı ile yeterli olmayabilir. Cerrahınız ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olunuz.
Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Karın Estetiği - Abdominoplasti

Karın Germe Abdominoplasti Ameliyatın Karnesi :

Karın Germe (Abdominoplasti) Anestezi şekli: Genel.
Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyat öncesi hazırlık: Bağırsak temizliği amacıyla bir- iki gün sulu diyet. Ameliyattan sonrada bir kaç gün sulu diyet.
Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyat nerede yapılmalı: Bir hastane ameliyathanesinde.
Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyat süresi: 3-4 saat.
Karın Germe (Abdominoplasti) Hastanede yatış süresi: 1-2 gece.
Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyat sonrası ağrı-sıkıntı: İlk günlerde (2-4) sadece tuvalet için ayağa kalkılabilir. Yatakta “cenin” pozisyonunda yatmak, ayağa kalkınca belden öne eğik, “iki büklüm” durmak gereklidir. İlk bir kaç gün hafif ağrı olur. Eğer cenin pozisyonu ve yatak istirahatına uyulursa ağrı en aza iner. Yine de ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.
Karın Germe (Abdominoplasti) Şişme, morarma: 3-6 gün arasında, orta derecede.
Karın Germe (Abdominoplasti) İlk Pansuman: 3-4 günde değiştirilir, 7. günde tamamen çıkarılır.
Karın Germe (Abdominoplasti) Sonrası Korse: Birinci haftada hafif bir karın korsesi takılır ve en az üç hafta taşınır.
Karın Germe (Abdominoplasti) Dikişlerin alınması: 14-21 gün süresinde alınır

Karın Germe (Abdominoplasti) sonrası ne zaman işe dönülebilir: En erken 7 gün.
Karın Germe (Abdominoplasti) sonrası Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 4 hafta sonra koşuya ve diğer hafif sporlara başlanabilir. Ağırlık kaldırmak için 5-6 hafta beklemeniz şart.

Comments   

0 #7 Liposuction ile Karın EstetiğiAyşe Says 2017-02-03 21:14
liposuction yaptırmak istiyorum karın bölgeme...şartl arını ve riskini öğrenmek istiyorum
Quote
+3 #6 ABDOMİNOPLASTİ KARIN ESTETİĞİAlev Says 2017-02-03 21:13
Merhabalar.Ben 50 yaşındayım. 3 doğum yaptım ve bu sarkık karnım meydana geldi. Artık bunu taşımak istemiyorum. Giysilerimin altında belli olmasını istemiyorum. Cesaretimi topladım ve araştırdım. Acaba benim bu sarkıklarıma operasyon olarak abdominoplasti mi yapılır? Başka operasyon yapılır mı? Bu sarkıklarım alınsa orantısız kalır mıyım? Ve en önemlisi ücret acaba yaklaşık olarak kaç tl olur? Ameliyat olursa nerede olurum, hangi hastanede? Vereceğiniz fiyat bana uygun olursa sizinle görüşmek isterim. Çok teşekkür ederim şimdiden.
Quote
+1 #5 Karın Germe AmeliyatıSelver Says 2017-02-03 21:11
Karın germe operasyonu hakkında bilgi almak istiyorum birde fiyat aralıgınız nedir birde medikaldemisiniz başka biyerdemi bilgilendirriseniz memnun olurum....tesekkür ederim
Quote
+2 #4 Sarkık Karın EstetiğiMeliha Says 2017-02-03 21:10
Merhaba hocam daha öncede yazmistiım size ben karnımdan şikayetciyim artik sarkik bi karinla yasamak istemiyorum lütfen yardim edin bana yalovada estetik cerrahi yerinizi görünce tamam artik yeter dedim ve karnimi gerdirmeye karar verdim su an yurt disindayim insallah en kısa zamanda ordayim lütfen bana ulasin
Quote
0 #3 Karın Germe ve Meme Küçültme EstetiğiBerrin Says 2017-02-03 21:08
Merhaba karın germe ve meme küçültme ameliyatını beraber olmak istiyorum kombine estetik fiyatı ne kadardır.Hangi hastahanede yapıyorsunuz?
Quote
+1 #2 Karın bölgesi liposuction estetiğiEsen Ardali 2017-02-03 21:07
merhaba doktor bey yaşım 17 93 kiloyum yıllardır diyet ve spor yapmama rağmen karın bölgemdeki yağlar bir türlü gitmek bilmiyorum liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorum bunun için fiyat aralığınızı öğrenmek istiyorum
Quote
+2 #1 Doğum Sonrası Karın Estetiği KARIN GERME AMELİYATI - ABDOMİNOPLASTİ KARIN ESTETİĞİgülten kılıç 2017-02-03 21:06
mrb ben karnımdan şikayetçiyim 2 doğum yaptım kilomda var ama karnım çok sarkık ve bundan kurtulmak istiyorum ortalama nekadar fiyatı var şimdiden tşk
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.