BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

El Yaralanmaları, Deformiteleri Ve Cerrahisi

El Yaralanmaları, Deformiteleri Ve Cerrahisi – Bursa Estetik – Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzm. Op.Dr.Alper Bayraktar Bursa istanbul

El ve Parmak Yaralanmaları - El Yaralanmaları, Deformiteleri Ve Cerrahisi - Önkol, el bileği, el ve parmaklarda oluşan derin kesiler sonrası fleksor  tendon yaralanmaları sonrası genellikle profesyonel fizik tedavi yardımı El Cerrahisi'nin tedavi kapsamında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzm. Op.Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

El Yaralanmaları

El cerrahisinde en sık yapılan işlemler; kiriş, sinir, damar ve eklemlerin hasarını, kırılmış kemikleri ve yanıkları ve cilt yaralanmalarını onarmayı içerir. Modern teknikler cerrahın ciddi yaralanmalarda dahi fonksiyonu ve görüntüyü tekrar düzeltme kabiliyetini büyük oranda artırmıştır. 
Şu anda plastik cerrahlar tarafından kullanılan teknikler arasında:

EL YARALANMALARI, GREFTLEME, FLEP CERRAHİSİ, REPLANTASYON, TRANSPLANTASYON, BURSA EL YARALANMALARI, EL CERRAHİSİ, MİKRO CERRAHİ, EKLEM HASARI, CİLT YARALANMALARI, BURSA, MODERN CERRAHİ TEKNİKLERİGreftleme: Hasarlı bölgeyi onarmak için vücudun sağlam bir bölümünden deri, kemik, sinir veya diğer dokuların naklidir.

Flep cerrahisi: Vücudun sağlıklı bir bölümünden hasarlı alana deriyi, alttaki yağ dokusu, kan damarları ve kas dokusu ile beraber taşımaktır.

Replantasyon veya transplantasyon: Mikroskop altında uygulanan aşırı derecede dikkatli ve ince bir cerrahi olan mikro cerrahiyi kullanarak kopmuş parmakları veya elleri tekrar yerine dikme işlemidir. Bu tür yaralanmalar geniş bir zaman dilimi içinde tekrarlayan birçok operasyona ihtiyaç duyabilirler.

El yaralanmaları acil olarak ya da geç dönem sekellerle başvurmalarına göre iki grupta incelenebilir.

Çoğunlukla iş kazaları sonucu oluşurlar. Basit cilt kesilerinden kiriş, kas, sinir, damar kesilerine, el kemik kırıklarına ve hatta parmak kopmalarına kadar gidebilen çok geniş bir grup yaralanma olabilir. Bu konuda tecrübesi olan, mikrocerrahi eğitimi ve sertifikası olan hekimlerce uygun koşullarda tedavi edilen acil yaralanma başvurularında sonuç hemen her zaman mükemmeldir.

Tedavi edilmemiş veya yanlış tedavi edilmiş olgularda ise hastalar sekeller ile başvurur. Bu durumda sadece yaralanma sonucu oluşan hasarla değil, kendi kendine oluşan iyileşme süreci ile ortaya çıkan, eklemsertleşmeleri, kirişlerin geri çekilme ve kısalmaları, sinirlerin onarılmaması sonucu oluşan his ve hareket kusurları, kasların çalışmaması sonucu oluşan hareket zayıflıkları ile de ilgilenilmesi gerekir. Bu ise tedavi başarısını olumsuz etkiler.

Birçok vakada, cerrahi sonucunda yaralanmış ellere önemli derecede duyu ve fonksiyon kazandırılabilir. Fakat iyileşme aylar sürebilir ve sıklıkla rehabilitasyona ihtiyaç duyulur.

Bu formu doldurarak ya da Telefonla ÜCRETSİZ olarak randevu alabilirsiniz.

Ücretsiz İlk Muayene Randevu Formu

Comments   

0 #2 Sol kolum ve ellerimin üzeri yanıkHüseyin Says 2016-11-19 11:54
Merhaba ben geçen yıl yüksek gerilime kapılıp yandım sol kolum ve ellerimin üzeri yanık ellerimden görüntü olarak rahatsızım yanık lekelerinden nasıl kurtulabilirim?
Quote
0 #1 Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzm. Op.Dr. Alper BayraktarCeyda Says 2016-11-19 11:52
04 Ağustos Pazar günü sabah operasyonumu gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzm. Op.Dr. Alper Bayraktar beye ve ekibine sonsuz Şükran borçluyum profesyonelliği nin yanında kalbi kadar da gönül Zenginligi olan doktorum a çok teşekkürler.
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.