BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği Ameliyatları | Çarpık Bacak Estetiği | Bacak Germe Estetiği Ameliyatı Fiyatları | Bacak Estetiği - Bursa Estetik

Çarpık Bacak EstetiğiÇarpık bacak estetiği günümüzde oldukça sık yaptığımız ameliyat türlerindendir. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından çarpık bacak, bacak germe, kalın bacak tedavisi, bacak inceletme estetiği, bacak şekillendirme, bacak protezleri, vücut şekillendirme, bacak estetiği fiyatları ve bacak estetiği ameliyatlarını Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Çarpık Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği' nde gerek kadın gerek erkeklerde bacak ve baldır bölgesi oranları, harmonisi genel vucut algımızda oldukça önemli bir yer tutar. Kadınların iş ve günlük hayatlarında bu bölgeyi açıkta bırakan kıyafetler giyme gereksinimi, onları bu konuda daha hassas kılmaktadır. Bu bölgenin kamufule edilmesindeki zorluklar özellikle yazlık ve kısa kıyafetlerde mümkün değildir.

Bacak Estetiği İnce ve Çarpık Bacak Düzeltilmesi

Pek çok kadın ve erkek, bacak bölgelerindeki incelik ve eğrilikleri günümüzde oldukça önemsemektedirler. Erkekler genellikle daha kaslı bir görünüm arzu ederken, kadınlar daha simetrik düzgün ve normal kalınlıkta bacak arzu etmektedir.  Bacak estetiğine yönelik girişimler, ilk defa 70′li yıllarda vücut geliştirme sporcularında  başlamıştır. Olumlu sonuçların alınmasının ardından teknikler ve kullanılan malzeme kalitesi günümüze kadar gelişerek gelmiştir. Gerek kadın gerek erkeklerde bacak ve baldır bölgesi oranları, harmonisi genel vucut algımızda oldukça önemli bir yer tutar. Kadınların iş ve günlük hayatlarında bu bölgeyi açıkta bırakan kıyafetler giyme gereksinimi, onları bu konuda  daha hassas kılmaktadır.  Bu bölgenin kamufule edilmesindeki zorluklar özellikle yazlık ve kısa kıyafetlerde mümkün değildir. Hatta  bazı  durumlarda pantolon dahi giymek eğrilikleri gizleyemez.

Maalesef çocuklukta uygun spora başlayamamak, bilinçsiz ve kötü beslenme gibi faktörlere, genetik miras da eklenince bir çok Türk kadınının bacak bölgesindeki şekil bozukluğundan muzdarip olduğunu görmekteyiz.   Yukarıda bahsedildiği gibi özellikle  erkekler de sıklıkla bacak estetiği için başvurmaktadır.

Estetik kaygıların yanı sıra bacak estetiği sıklıkla, “polio çocuk felci” ve baldır kaslarının gergin olduğu “club foot” deformitesinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Bacak Estetiği İçin Uygun musunuz?

Öncelikle doktorunuzla  temas kurmalısınız.  Bu operasyon plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Doktorunuz ayrıntılı bir muayene yapacaktır. Burada en önemli unsur bu işlemin neden yapılacağıdır. Şekil bozukluğu geçirilmiş bir çocuk felcinden mi kaynaklanmaktadır? Yoksa her şey normal fakat diz içlerinde biriken  yağlanma bacak harmonisini mi bozmaktadır? Mutlaka her iki bacağın ayrı ayrı ölçümleri yapılmalı normlarla kıyaslandıktan sonra simetri gözden geçirilmelidir. Sebepler belirlendikten sonra uygun yöntem kararlaştırılır. Eğer implant ile büyütülecekse ölçülere göre protezin boyutları belirlenir. Yağ transferi yapılacaksa mutlaka uygunluk ortaya konmalıdır. Sürekli kullandığınız bitkisel ilaçlar  ve sigara mutlaka operasyon öncesi kesilmelidir.

Bacak Estetiği İçin Neler Yapılıyor?

1.İmplant ile çarpık ve ince bacak düzeltme

2.Yağ transferi ile çarpık ve ince bacak düzeltme

3.Liposculpture ve yağ transferi ile denge prosedürü

4.Kalın bacak inceltilmesi

5.Ayak bileği  ve diz bölgesi inceltme kalınlaştırma

Bir Bakışta Bacak Estetiği İşlem Detayları

İmplant ile çarpık bacak ve ince bacak düzeltme

 • Silikon doku yumuşaklığında protezler kullanılır.
 • İhtiyaç büyüklüğünde konulur
 • Lokal ve sedasyon anestezisi kullanılır
 • Diz arkasındaki doğal kıvrımdan kasların üstüne yerleştirilir.
 • 1 veya 1.5 saat sürer
 • Aynı gün taburcu 1 hafta sonra işbaşı
 • 15 gün kompresyon çorabı giyilmesi tavsiye edilir.
 • Bacak kaslarını  gevşek tutmak için 10 gün topuklu pabuç-terlik önerilir.
 • 6-8 hafta aktif egzersiz yasaklanır. 3.aydan sonra koşu sporu yapılır.

Yağ transferi ile çarpık ve ince bacak düzeltme

 • Özellikle yağ transferini tercih eden hastalar için uygundur
 • Bel, karın, diz içindeki yağlar transfer edilebilir
 • Küçük şekillendirmelerde iyi sonuçlar verir
 • 1.5-2 saat sürer genel yada destekli lokal anestezi kullanılır
 • Aynı gün taburcu 1 hafta sonra işbaşı
 • 15 gün kompresyon çorabı giyilmesi tavsiye edilir.
 • Bacak kaslarını  gevşek tutmak için 10 gün topuklu pabuç-terlik önerilir.
 • 6-8 hafta aktif egzersiz yasaklanır. 3.aydan sonra koşu sporu yapılır.

Liposculpture ve yağ transferi ile denge prosedürü

 • Bacak ve diz bölgesinde biriken orantısız fazla yağ dokuları alınıp, ihtiyaç duyulan zayıf bölgelere verilir.
 • En çok diz içinden alıp, kaslı görünümü yumuşatmak için kas  kenarlarına veya içeri çarpık baçağı düzeltmek için diz içinden alınıp diz dışı doldurulur.

Kalın bacak inceltilmesi

 • Aşırı belirgin kas (gastrokinemus kası) cerrahi olarak inceltilir

Ayak bileği  ve diz bölgesi inceltme kalınlaştırma

Bacak estetiği sıkça sorulan sorular

Bacak estetiğinde iyileşme süreci nasıldır?

Operasyon süresi genellikle 1-2 saat civarındadır. Fakat süre yerleştirilen implant adedine göre değişir.  Hastalar genellikle 2-3 gün ayakları yastıkla yükseltilmiş şekilde istirahat ederler. Bandajlar alındıktan sonra normal aktivitelere başlanır. İşbaşı çoğunlukla 5-7 gündür. Fakat tam aktivasyon 6 haftayı bulur. Düzenli koşarak egzersiz yapanlar yada vücut geliştirciler 3 aydan önce bu bölgeyi kullanamaz.

Bacak estetiğinde nasıl bir anestezi kullanılacak?

Genellikle sedasyon destekli lokal anestezi kullanılır. Çok hassas hastalar için genel anestezi tercih edilebilir. Hasta aynı gün taburcu edilir geceyi evinde geçirir.

Bacak estetiği operasyonu riskli midir?

Her  işlemde oduğu gibi bir takım riskler mevcuttur. Fakat yüzeysel bir prosedür olduğu için diğer operasyonlara göre riskler son derce düşüktür.

Bacak estetiği ameliyatı için ne tür hazırlıklar yapmalıyım?

Özel bir hazırlık yapmanıza gerek yok.  Fakat bitkisel ilaçlar  ve aspirin gibi kanamayı artırıcı ağrıkesicileri 2-3 hafta öncesinde bırakmalısınız.

Bacak implantlarını kaç yıl kullanabilirim?

Bu silikon protezlerin son kullanım tarihi söz konusu değildir. Bunun anlamı ömür boyu kullanılabileceğidir. Ancak infeksiyon veya boyutlarını şeklini

değiştirtmek gibi sebeplerden dolayı çıkartılabilir.

Bacak estetiğinin gebelik, emzirme  veya hormonal değişimlere etkisi varmıdır?

Kesinlikle yoktur.

Comments   

+1 #2 Kalın bacak inceltme ve Kalın Bacak EstetiğiEmine Akay 2017-02-03 20:40
Merhabalar benim sorunum bacaklarımın çok kalın olması ayak bileklerimden baslayan kalınlık beni oldukça rahatsız ediyor. Bunun icin Kalın bacak inceltme ve Kalın Bacak Estetiği hakkında bilgi ve fiyat ögrenebilirmiyim?
Quote
+1 #1 BACAK ESTETİĞİ AMELİYATI ve FİYATLARIBerat Says 2017-01-30 06:49
Mrb ben 28 yaşındayım.54 kiloyum normal bir kiloya sahip olmama rağmen bacaklarım vücut ü ma göre kalın ve insanların dikkatini çektiği için ben ciddi anlamda bu durumdan rahatsızım .ve sol bacağımda genetik olduğunu düşündüğüm annemde de var olan hafif bir çöküklük söz konusu. Fotoğraflarımı da yollayacağım . Bana hangi işlemler uygulanır . Fiyatı ne olur ve hastanede kalmamı gerektiren bi durum olur mu onu merak ediyorum .yardımcı olursanız çok sevinirim
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.