BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Popo Kaldırma Ameliyatı - İz Bırakmadan Popo Kaldırma‎

Popo Estetiği, Popo Kaldırma Ameliyatı, iz Bırakmadan Popo Kaldırma, Kalça Büyütme Estetiği, Brezilya Popo Estetiği, Popo Kalça Estetiği, Popo Estetiği Bursa, Popo Dikleştirme Estetiği, kalça estetiği yaptıranlar, kalça estetiği yaptıran ünlüler, kalça estetiği kadınlar kulübü, yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, kalça estetiği öncesi sonrası, kalça büyütme ameliyatı olanlar, kalça ameliyatı oyunları, ameliyatsız kalça büyütme

Popo kaldırma ameliyatı, popoya silikon protez takma, popo estetiği ve kalça büyütme  estetik ameliyatı estetik plastik ve rekontrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Popo Estetiği

Popo Kaldırma Ameliyatı - Butt Lift Surgery - (Gluteoplasty)

Gluteoplasti denilen popo kaldırma ameliyatı, kalçaların ve üst uyluk bölümünün sarkma derisini sıkıştırmaya yönelik bir kozmetik cerrahidir.Deri sarkması, insanlar tarafından karşılaşılan bir sorundur ve nedenleri yaşlanmaya, önemli kilo kaybına veya diğer kalıtsal faktörlere neden olabilir. Popo kaldırma, kalçanın daha genç bir konturu ve çok daha keskin bir uyluk sağlar.

Birçok kişi, diyet ve egzersiz ile kalça şeklini iyileştirmekten mutsuzdur. Yaşlandıkça deride esneklik kaybedilir, kaslar ve yağlar kaybolmaya başlar ve her şey sarkmaya başlar. Önemli kilo kaybı da yaygın bir endişedir.

Sütun genişlemesi veya kalça takviyesi (ayrıca Brezilya popo estetiği) düz veya yetersiz kalçalı erkek ve kadınların alanı kendi beğenisine göre arttırmalarına ve şekillendirmelerine izin verir. Birçok kadın göğüslerinin boyutunu arttırırken, bazıları ön ile arka arasında bir dengesizlik bulur ve kalçalarını arzu edilen şekli tamamlamak için arttırmak ister.

Çoğu zaman poponun kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az belirgin hale gelmesi ve daha az dikkat çekmesi istenir. Bel, popo ve kalça anatomisi bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Genellikle kalça bölgesinden yağ alınıp popo bölgesine verilmesi yeterli lifting sağlar. Bu işlemde kişiye özel tasarım yapılır. Popo estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır ve süresi 1–1,5 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası iki hafta özel korse giyilir. Üç gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

Aşırı zayıf kişilerde ise popo protezi en etkili çözümdür. Popo protezi kohezif jel içermektedir ve gizli hatlardan uygulandığı için herhangi belirgin iz bırakmaz. Popo estetiğiameliyatı genel anestezi altında yapılır, 3–4 saat kadar sürer ve klinikte bir gece kalmak gerekir. Ameliyattan beş gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

Aşırı kilo alma-verme sonucu bazı kişilerde popodüşer, kalçalar ve bacak içi ise sarkar, bu durumda popo kaldırma, kalça ve bacak içi kombine germe işlemi uygulanır. İzler bel kısmında bikini hattına göre planlanır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve planlanan işleme göre 4–7 saat kadar sürer. 7–10 gün istirahat gerektirir ve bu süreden sonra işe dönülebilir.

İstenilen kalça-popo biçimini elde etmek için bu ameliyatlar tek başına veya beraberce uygulanabilir. Örneğin fazla olan ve yanlara doğru taşmış ve aşağıya sarkmış kısımlardan liposakşın yöntemi ile yağ alınırken, arkaya doğru çıkık olması gereken orta bölüme de gluteal protez veya yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya Popo Estetiği

Çoğunlukla geçmişte Güney Amerika'da uygulanan BREZİLYA POPO ESTETİĞİ bu terim verilir. Ancak, günümüzde yaygın yanı sıra, Türkiye'de kullanılmaktadır. 

Brezilya popo estetiği, teknik olarak yağlı doku popodaki alan kaldırılır ve diğer alanlarda enjekte edildiği bir işlemdir. Genellikle, şişman dokular biz kalça ya da popo ve bel arasındaki bölgeden, popo altında muz hattını arayın alanından çıkarılır ve bunlar büyük olması istenen popo bölgesine belirgin bir şekilde enjekte edilir. Brezilya popo estetiği yöntemi tam olarak popo büyütme ameliyatı değil ama popo şekillendirilmesi işlemidir.

Brezilya popo estetiğine uygun musunuz ? Sizin için en uygun yöntemim hangisi olduğunu plastik cerrahi uzmanı ile 30 dakika görüştükten sonra karar verebilirsiniz.
Brezilya popo estetiği operasyonu 1,5 ile 2 saat sürer. Şişman dokular liposuction yöntemi yardımıyla 3-4 cm kesiler çıkarılır ve bunlar ameliyat öncesi belirlenmiştir alanlara enjekte edilir.

Ameliyattan kısa bir süre sonra da aktif hayatına dönebilir. otururken veya kalça yatarken ilgili hiçbir sorun yoktur.

Brezilyalı ünlü kadınların ortak özelliği popolarının dik, dolgun ve estetik görünümüdür. Jennifer Lopez, Eva Longoria, Salma Hayek güzel popolu ünlüler olarak  örnek gösterilecekler listesinin başında gelmektedir. Dik, dolgunluğunu koruyan ancak aşırı büyük de olmayan güzel bir popo, genellikle genetik bir mirastır. Bu güzel miras, spor ve doğru beslenmeyle uzun süre korunabilir. Ancak bazıları böyle güzel bir brezilya poposuyla doğmamış olabilir ya da zamanla poposu dolgunluğunu kaybedebilir. İşte böyle durumlarda popo bölgesini ameliyata gerek kalmadan dikleştirmek ve dolgunlaştırmak için popoya yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu işleme yağ dolgusuyla popo estetiği denir.

Kalça Büyütme Ameliyatı

Kalça Büyütme Ameliyatı

Kalça büyütme ameliyatı, popoya silikon protez takma, popo estetiği ve kalça büyütme  estetik ameliyatı estetik plastik ve rekontrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır. Popnun ideal şekline ulaşması artık bir hayal değil. Kalça protezi (silikon implant), lipo-dolum, liposuction  yoluyla sizin de  güzel bir poponuz olabilir. Bu yöntemler şunlardır; Kalça Protezi (silikon implant), lipo-dolum, liposuction ile şekillendirme ve popo kaldırma.

Kalça Protezi (Kalça Büyütme implant- popo)

Bu popo görünümü küçük olduğu durumlarda uygulanır. İki izmaritleri arasındaki kıvrımlar ise 3 cm'lik gizlenebilir kesi ile iç girerek, kas dokuları arasında planlanan bölgede yer alıyor. Ameliyat süresi ortalama civarında 1-1.5 saattir. Ameliyat sonrası sırtında yanma ve ağrı olabilir. Ancak, 2 ya da 3 gün boyunca oturduktan sonra ağrı hissedebilirsiniz. Bu dönemde, yürüme daha kolay oturan göre yapılacaktır.

Kalça Protezi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

İlk günlerde, oturma ve ayakta sırasında aceleyle ve hızlı bir şekilde hareket yok. Birinden gerekirse yardım isteyin.
Dikişler kendiliğinden eriyen yapıda bulunmaktadır. Onlar yaklaşık 10 gün içinde iyileşmiş olacak. Izleri zamanla sizin izmaritleri arasında gizli olacak ve onlar belirsiz hale gelecektir. Ameliyat sonrası hayatında kalça yapılacaktır tüm enjeksiyonlar halinde, sağlık personelinin bu konuda uyarılmalıdır.

Popo protez tipleri nelerdir?

Ancak protezler farklı türleri vardır. Onlar anatomik ve yuvarlak olarak ayırt edilir. Vücudun farklı tipleri için (cc) protezlerin farklı hacimleri vardır. Onların aralıkları etrafında 150- 480 cc.

Ameliyat öncesi ayrıntılı bir muayeneden sonra, kullanılacak protez belirlenir. Bu hastane şartlarında cerrahi yöntemi ile uygulanır.
Gerekirse, aynı seansta, popo yağ enjeksiyonu da ilave edilir.

Popo yağ enjeksiyonu;

Bu liposuction ile kalça, bel ve karın bölgesinde özellikle aşırı yağ dokusu kaldırıyor ve ihtiyaç duyulan popo bölgesine enjekte ediliyor. Bu ekstra yağ dokusu popo bölgesinde bulunmaktadır ve asimetrik görünüşe teşkil ediyorsa, bu alan etkinleştirme yöntemi liposuction popo uygulandı sonra tekrar yağ enjeksiyonu yöntemi ile düzeltilmesi gerekmektedir.  1 yıla kadar 6N ay uygulanan yağ enjeksiyonu kısmının erimesi ile, uygulamanın bir ikinci aktif gerekli olabilir.

Popo ve Kalça Estetiği Öncesi

Sigara, genel anestezi konforunu ve yara iyileşmesini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle ameliyattan 2 hafta önce kullanmaya ara vermeniz faydalı olacaktır. Aylık periyodunuz ( adet dönemi ) sırasında kanama eğilimi fazla olabilir, bu nedenle zorunluluk olmamakla beraber ameliyatınızın ertelenmesi gerekebilir. Bu durumu doktorunuza bildiriniz Kanamaya eğilimi arttırdığı için aspirin, bitkisel ilaçlar ve vitamin tabletlerinin kullanımı ameliyat tarihinden 10 gün önce kesilmelidir. Üst solumun yolu enfeksiyonu geçiriyor iseniz doktorunuza bildiriniz, ameliyatınızın ertelenmesi gerekebilir.Doktorunuz tarafından istenen kan ve idrar tahlillerini ameliyat sabahı yanınızda getirmeyi unutmayınız. Anestezi hekimi tarafından yapılacak muayenede bu sonuçlar gerekli olacaktır. Ameliyattan 6 saat öncesinden itibaren yeme ve içmeyi kesiniz. Ameliyattan önce doktorunuz, kalça ve poponuz üzerinde gerekli çizimler yaparak ameliyatı planlayacak ve yüzünüz görünmeyecek şekilde resimlerinizi çekecektir. Ameliyattan önce enfeksiyon riskine karşı tedbir amaçlı antibiyotik enjeksiyonu yapılacaktır.

Popo Büyütme Estetiği

Aynaya baktığınızda poponuzun düzlüğünden mi yoksa olduğundan büyük gözükmesinden mi şikayetçisiniz?

Popo Büyütme Estetiği

Kalkık, sıkı ve hacimli bir poponun, aynı göğüsler gibi daha dişi bir görünüm sağladığı kaçınılmaz bir gerçek. Son yıllarda popo estetiğine talep oldukça arttı ve artmaya devam ediyor. Popoyu büyütmek için ilk tercih ettiğimiz kişinin kendi yağlarını, liposakşın ile aldığımız yağları popoya enjekte etmek. 2. tercihimiz ise hazır dolgular. Ancak çok daha yüksek hacim gereken durumlarda hazır silikon protezler ile popo büyütme yapabiliyoruz.

Popo ve Kalça Estetiği Sonrası

Popo ve kalça estetiği ameliyatının yanı sıra, durumun gerektirdiği gibi, bölgenin yağ fazlalığını gidermek için liposuction da yapılır ve bir artırma yapıldığında, hastanın diğer vücut bölgelerinden kalçaya yağ transferi yapılır.

Başka herhangi bir cerrahide olduğu gibi, cerrahi öncesi hastanın durumu klinik muayene ile değerlendirilir. Popo estetiği ameliyatının tamamı yaklaşık 2 saat sürer. Hastalara yaklaşık iki hafta dinlenme önerilir ve uzun saatlerce oturmalarından veya yoğun yorucu faaliyetlerde bulunmamaları önerilir.

Popo ameliyatından sonra kalıcı yara izi kaldırmak için ameliyat genellikle daha fazla risk oluşturmaz. Çürükler veya şişmeler birkaç gün sonra uzarsa acilen bakım için cerrahınıza bildirin.

Popo Ameliyatım nasıl olacak ?

Enfeksiyon gelişmemesi için antibiyotik, ağrı duymamanız için ağrı kesici ilaç ameliyattan hemen sonra başlanacaktır.
Popo Ameliyatından 6 saat sonra bulantınız yoksa sıvı gıdalar almanıza izin verilecektir.
Askı yöntemi, liposakşın veya yağ enjeksiyonu yöntemleri uygulandıysa aynı gün taburcu olabilirsiniz. Kalça protezi ve kalça germe ameliyatlarından sonra ise 1 gün hastanede kalmanız gerekmektedir
Ameliyattan sonraki 1-2 hafta boyunca sigara içmeyiniz.
Kalça germe ameliyatından sonra kan ve serumun yarada birikmemesi için yaraya dren yerleştirilecektir. Bu drenler 2 veya 3. gün çıkarılır.
Liposakşın ve yağ enjeksiyonu yapılırsa bir süre sıkı sargı ile dolaşmanız hatta korse kullanmanız gerekecektir.
Askı yöntemi uygulandı ise ameliyattan sonra bir süre oturup kalkarken ağrı duyabilirsiniz, yine askı yönteminden sonra en az 3 hafta boyunca sırt üstü yatmamanız önerilir.
Kalça germe ve gluteal protez ameliyatından 2-3 günde bir pansuman amaçlı kontrollere gelmeniz gerekecektir.
Liposakşın, yağ enjeksiyonu ve askı yöntemlerinde haftada bir kontrola gelmeniz yeterli olacaktır.

Popo Estetiği Öncesi Sonrası

Yağ enjeksiyonu ile poponuzu dolgunlaştırırken bel basen gibi poponuzun olduğundan düz gözükmesine neden olan fazla yağ dokusu olan kısımlara da liposuction uyguluyorum. Böylece bel oyuntunuz açığa çıkmış, bacak düzgünlüğü sağlanmış bir vücutta poponuz daha güzel gözüküyor.

Popo Estetiği Öncesi Sonrası

Comments   

+2 #2 RE: Popo Kaldırma Ameliyatı - İz Bırakmadan Popo Kaldırma‎Meryem 2018-08-17 18:24
Fiyatlarinizi ögrenebilirmiyim.
Quote
0 #1 Yağ enjektesiyle Popo EstetiğiCanan Says 2017-02-03 21:04
Yağ enjektesiyle yapılan popo estetiğinin fiyatını öğrenebilir miyim iyi çalışmalar
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.