BURSA ESTETİK® Meme Dikleştirme, Meme Toparlama Ve Meme Sarkması - Meme  Estetiği Ameliyatı olmak için bizimle iletişime geçin!☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Meme Büyütme Ameliyatı (Augmenrasyon Mamoplasti)

Göğüs Büyütme Ameliyatı (Augmenrasyon Mamoplasti)

Meme Büyütme Estetiği ( Silikon Göğüs İmplantı ile Estetik Meme Büyütme Ameliyatı) Göğüs büyütme estetiği ameliyatı: Günümüzde meme büyütme işlemi burun estetiği ile birlikte en çok yapılan estetik operasyondur.

Meme büyütme ameliyatı silikon göğüs protez ameliyatı meme küçültme göğüs dikleştirme gibi tüm meme estetiği uygulamaları Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzm. Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı nedir?

MEME BÜYÜTME

Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır.

Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi önemli bir yer tutar. Bu ölçümler içinde meme hacmi küçük olduğu zaman vücut kontur görünümü eksik kalır.

Memeler, yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir.

Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir . Her iki memenin eşit hale getirilmesi yada hacminin arttırılması için, günümüzde en geçerli yöntem silikon protezler (implant) dir.

Kişinin kendi dokuları ile meme büyütme ameliyatları denenmiş, ancak limitli sonuçlar vermiştir.

Örneğin kişiden yağ dokusu alınarak memelerin kısmen büyütülmesi sağlanabilir. Ancak yağ dolgusu tamamen kalıcı bir yöntem değildir.

Meme protezlerinde esas madde protezin dış yüzeyinde yer alan silikondur. İçindeki dolgu maddesi farklı olabilir. Her protezin kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Bunlar ameliyattan önce detaylı olarak konuşulmalı ve hangisinin kullanılacağına birlikte karar verilmelidir.

Silikon meme protezi (implantı) nedir?

Silikon içeren ürünler kozmetik sanayide ve tıpta başka amaçlarla da kullanılmaktadır. Meme protezleri, meme şeklinde hazırlanmış balona benzer yapılardır. Yuvarlak ve damla şeklinde (anatomik denilen) olanları mevcuttur.

Kadının memesindeki duruma uygun olarak bunlardan biri seçilir. Balon kısmı silikondan yapılmıştır; vücuttaki dokulara uyum sağlaması için protezin yüzeyi pürtüklü olarak üretilmiştir. Balonun içini dolduran maddeler farkı olabilir.

Günümüzde kullanılan meme protezleri içeriklerine göre şöyle adlandırılabilir:

a. Dış yüzeyi silikon olan balonun içinde yine silikon orijinli jel vardır. Bunlar çeşitli boyutlarda kullanıma hazır halde üretilmiştir. ABD'lerinde FDA (Food and Drug Administration ) tarafından 2006 yılı kasım ayında tekrar FDA onayı almıştır.

b. Silikon balonun içi boştur. Serum fizyoljikle doldurulanlar (Saline-filIed) : Ameliyat esnasında halk arasında tuzlu su diye bilinen serum fizyolojik ile istenilen hacim elde edilinceye kadar doldurulur. Son zamanlarda kullanıma hazır şekilde olanlarının imal edildiği bildirilmiştir.

c. PVP: Aynı şekilde silikon balonun içi PVP (polyvinyl pyrrolidone povidon) adı verilen kimyasal madde ile doludur. Jel kıvamında ve kullanıma hazır haldedir . Üretici firma tarafından piyasadan çekildiği bildirilmiştir.

d. Soya Yağı: Silikon balonun içi soya yağı ile doldurulmuş, kullanıma hazır protezlerdir. Kullanım alanı henüz yenidir. Uzun dönem sonuçları hakkında fazla bilgi yoktur.

Meme Büyütme Ameliyatı öncesi bilmeniz gerekenler

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

Protez konulacak hasta 40 yaş üzerinde ise ameliyattan önce mamografi ve gerekirse ultrasonografi adı verilen radyolojik tetkikler yapılır. Her ameliyatın genel veya kendine özel riskleri vardır.

Meme bölgesinde ödem ve ağrı ameliyat sonrası görülen yakınmalardır. Ameliyata bağlı kanama ve enfeksiyon nadir görülen durumlardır. Bazı hastalar ameliyattan sonra meme başlarında artan veya azalan duyarlılıktan ya da kesi çevresinde hissizlikten şikayet ederler. Bu genellikle geçicidir.

Meme büyütme ameliyatında, memenin büyütülmesi vücut için yabancı bir madde ile sağlanabildiğinden, proteze ait sorunlar olabilir. Protez çevresinde kapsül adı verilen bir zarın gelişmesine bağlı sertleşme ve daralmalar olabilir. İnce zar herhangi bir probleme yol açmaz, orta kalınlıkta bir zar oluşması halinde memelerde hafif bir sertlik ve meme tabanında belirginlik fark edilebilir. Nadir durumlarda vücut bu yabancı maddeyi kabul etmeyebilir, protez etrafında kalın bir zar oluşturup (kapsül), sıkıştırıp hapsetmeğe bazen de vücut dışına atmağa çalışır.

Kalın kapsül oluşması halinde memelerde sertlik ve bazen asimetri görülebilir. Hafif ve orta kapsüler kontraktür durumunda, protez etrafındaki kapsülün giderilmesi için dıştan masaj ve gereğinde ek ameliyatlar yapılabilir Ağır kapsül kontraktürü ortaya çıktığında protezi çıkarmaktan başka seçenek yoktur.

Silikon protezlerin dış yüzeyi çok ince olmakla birlikte dış darbelere oldukça dayanıklıdır. Normal ve orta dereceli masajlar zarar vermez. Kişi ameliyattan 2 ay sonra yüzü koyun yatabilir. Protezin yırtılması nadir bir durumdur, araç içi trafik kazalarında olduğu gibi sıkışmalarla, yüksekten düşmelerle ve delici alet yaralanmaları ile ortaya çıkabilir.

Protez konmuş memelerde daha sonra yapılacak mamografi ve cerrahi muayene problem oluşturmaz. Protez mamografide bir boşluk olarak görülür.
Silikon meme protezli bir memede kanser gelişmesi riski artmaz, normal meme dokusu ile aynıdır. Böyle bir durum oluştuğunda protezli memede de kansere yönelik ameliyat ve diğer tedavi şekilleri standartlar doğrultusunda uygulanır.

Meme büyütme ameliyatına karar vermeden önce, sizi rahatsız eden kusurunuzu ve ameliyattan beklentinizi açıkça doktorunuza söylemeniz, seçilecek protezi, protezin hangi kesiden konacağını, anestezi tipini, ameliyatın erken ve geç sonuçlarını tartışmanız gereklidir.

Meme Büyütme Ameliyatı

MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Meme Büyütme Ameliyatı genel anestezi ile hastane koşullarında ameliyathanede yapılır.1-2 saat sürer. Protezin konabilmesi için 4-5 cm lik bir iz açılır. Bu izin yerleşimi şunlardan biri olabilir:

  • Meme altı kıvrımı (Submammarian)
  • Meme baş alt kısmı (Sirkumareolar)
  • Koltukaltı (aksiller)

Son zamanlarda göbek çevresinden girilerek endoskopik olarak protez konabilmektedir. Ancak bu yöntem henüz yaygın olarak kabul görmemiştir. Giriş yeri neresi olursa olsun bir iz kalacaktır. Bunlar başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.

Protez hastanın meme yapısına göre meme dokusu arkasına yada göğüs kasının (pektoral) arkasına yerleştirilebilir. Her uygulamanın da avantaj ve dezavantajları vardır, bu ayrıntı da ameliyattan önce değerlendirilmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİMeme Büyütme Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir. Protez göğüs kası arkasına konmuşsa birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Ameliyat sonrası memeye sütyen veya sargı uygulanır. Erimeyen dikişler varsa 10-12. gün alınabilir. Eriyen dikişlerde dikiş alınmasına gerek yoktur. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 3 haftadan sonra protez yerine yerleşir ve meme normal olarak işlevini kazanır. Hastaya 2 ay ağır sporlardan (zıplama-koşma gerektiren) uzak durması önerilir.

Protezle meme büyütme ameliyatı, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını ve psikososyal yapısını düzelten, onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.

Günümüzde en yaygın olarak içi silikon jel dolu, üzeri pürtüklü (textured) yuvarlak protezler kullanılmaktadır. Protez seçimi ve yerleştirilmesi hastaya, memenin durumuna ve cerrahın tercihine göre değişebilecektir.

Meme Büyütme Ameliyatı ile ilgili muhtemel sorunlar

Her ameliyat istenmeyen bazı durumlar ile sonuçlanabilir. Bu ihtimalleri doktorunuzla konuşmanızda yarar vardır. Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Meme Büyütme Ameliyatının Karnesi:meme büyültme protezi

Meme büyütme  Ameliyatı Anestezi şekli: Genel.

Meme büyütme  Ameliyatı nerede yapılmalı: Donanımlı bir hastane ameliyathanesinde.

Meme büyütme Ameliyat süresi:
2-2,5 saat.

Meme büyütme Ameliyatı hastanede yatış süresi: Aynı gün/1 gün sonra taburcu olunabilir.

Meme büyütme Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Ağrı kesicilerle kontrol edilebilen tolere edilebilen ağrılar olabilir, rahatsız edici düzeyde değildir.

Şişme, morarma: 3-6 gün arasında, orta derecede

Meme büyütme ameliyatı sonrası ilk Pansuman: 2 günde tamamen çıkarılır

Meme büyütme ameliyatı sonrası Sütyen kullanımı: 6 hafta yumuşak sprocu sutyeni kullanılır
Dikişler: Alınması gereken dikiş yok

Meme büyütme ameliyatı sonrası ne zaman işe dönülebilir: 3–7 gün.

Meme büyütme ameliyatı sonrası Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 4 hafta sonra koşuya başlanabilir. Kolların kullanıldığı fitness, tenis gibi sporlara 6-8. haftadan sonra başlanabilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası Son şekil: Genellikle bir iki ay göğüsler olduğundan %30 daha büyük dururlar. Bunun sebebi cerrahi şişliklerdir. Bunların geçmesi ve memenin tam şeklini alması üçüncü ay civarında olur.

Bu formu doldurarak ya da Telefonla ÜCRETSİZ olarak randevu alabilirsiniz.

Ücretsiz İlk Muayene Randevu Formu

Comments   

0 #16 RE: Meme Büyütme Ameliyatı (Augmenrasyon Mamoplasti)Ebru 2018-01-13 04:07
Merhaba gogus ve burun birlikte kombine ameliyat olabilir mi acaba simdiden tesekkurler
Quote
+5 #15 Gogus buyutmeGamze Says 2016-11-07 10:40
Göğüslerim çok küçük acil göğüslerimi buyutmem gerekiyo ama durumum yok herkezin alay konusu oldum eski esim tarafindan bile terk edildim bu durumdan dolayi
Quote
+4 #14 meme büyütme ameliyatının fiyatı kaç liradır?Tuba Says 2016-11-07 10:38
merhaba Alper bey uzun araştırmalarım sonucunda yaptırmak isteğim meme büyütme operasyonunu en iyi şekilde yapacağınıza inandım ve siz de karar kıldım.Aklıma takılan birkaç şeyi size sormak istiyorum. 10 yıldır sigara kullanıyorum yaptırmak istediğim operasyona öncesinde ve sonrasında bir etkisi olur mu ? ve yaptığınız meme büyütme ameliyatının fiyatı kaç liradır? teşekkürler...
Quote
+5 #13 Bursa Estetik Estetik Plastik Cerrahi KliniğiOp.Dr.Alper Bayraktar 2016-11-07 10:36
Quoting Feyza Says:
İstanbuldan geleceğim.Göğüs büyütme operasyonu olmak istiyorum işimden ne kadar süre izin almam gerekir.Göğüs büyütme fiyatlarınız ne kadardır?Aynı gün meme büyütme operasyonu olabilir mi.şimdiden teşekkürler

Sayın Feyza hanım
Mailiniz estetik cerrahi kliniğimiz tarafından değerlendirilmi ş bulunmaktadır.Meme büyütme operasyonlarında 1 gün hastanede kalış süresi ve en geç bir hafta içerisinde işe geri dönebilme mümkündür.Akşam saatlerinde muayene olarak ertesi gün operasyon gerçekleşebilme ktedir.
Op.Dr.Alper BAYRAKTAR tarafından muayene olmak,fiyat konusunda sağlıklı bilgi almak,ödeme seçeneklerini konuşmak için lütfen 2242335700 veya 5433783845 nolu telefonları arayınız.
Saygılarımızla
Bursa Estetik Estetik Plastik Cerrahi Kliniği
Quote
+1 #12 meme büyütme operasyonu olmak istiyorumFeyza Says 2016-11-07 10:35
İstanbuldan geleceğim.Göğüs büyütme operasyonu olmak istiyorum işimden ne kadar süre izin almam gerekir.Göğüs büyütme fiyatlarınız ne kadardır?Aynı gün meme büyütme operasyonu olabilir mi.şimdiden teşekkürler
Quote
+1 #11 MEME BÜYÜTME (AUGMENTASYON MAMOPLASTİ)Nida Says 2016-11-07 10:32
Merhaba
Gögüs büyültme estetiği için gögüs büyütme fiyatları hakkında bilgi bulamadım. Bana hastanede yatış süresi ve hastane ücreti ve ameliyat fiyatlarını geri yazarsaniz sevinirim
Quote
+3 #10 Gögüslerimin buyuklüğünden yıllarca şikayetçiydim.Candan Says 2016-11-07 10:29
Son derece mükemmel dört dörtlük ben gögüslerimin buyuklüğünden yıllarca şikayetçi oldum 21 yasında bekar bir kızım göğüs büyütme ameliyatı olalı daha 1 ay olmadı ama dikişlerim iyleşmeye başladı ve iyleştikçe dikiş izleri yok oluyor artık kendime daha çok güveniyorum Doktor bey gerçekten mükemmel ötesi bir sonuç çıkardı ortaya onun elleri dert görmesin yaptırmak isteyenler düşünmesin ve bir an önce Alper Bey’den randevu alsınlar artık hersey daha güzel teşekkürler Alper Bayraktar
Quote
+3 #9 Göğüs BüyütmeGüneş Ekeyılmaz 2016-11-07 10:26
Merhabalar 2 ay once Alper hocama gogus buyutme amelıyatı oldum... hersey yolunda ve surec guzel ılerledi çok doktor aramıstım ıcıme sınen sadece Alper bey idi cook sukur yanılmadım :))) kendısıne cooooook tesekkur ediyorum .... hersey için iyiki tanımışım sizi hocam...
Quote
+2 #8 Göğüslerimden memnun değilim. Göğüs büyütme operasyonu olmak istiyorum.melikeSays 2016-11-07 10:24
merhabalar;benim sorunum göğüslerimden yana göğüslerimden memnun değilim 26 yaşındayım ve çok psikolojimi etkiliyor meme büyütme estetiği ameliyatı olmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler...
Quote
+2 #7 Estetik yaptırmak istiyorum.Merve Says 2016-11-07 09:34
Göğüs kanserinden ameliyat oldum. Estetik yaptırmak istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz ?
Quote
+2 #6 Göğüs Büyütme estetiği fiyatlarıBanu Says 2016-11-07 09:31
Göğüs büyütme ameliyatlarınız için güncel meme büyütme estetiği fiyat araliginizi ogrenmek istiyorum.
Quote
+1 #5 Göğüs büyütme ameliyatıNeslihan Says 2016-11-07 09:29
merhaba…size yakın zaman da arkadasım göğüs büyütme operasyonu yaptırdı…eski halini bildiğim için çok başarılı gördüm..ben istanbulda yasıyorum buradan soru sormak istedim.silikon taktırmayı düşünüyorum emzirmeye bağlı sarkma var zatende küçük…sarkma 1.5 cm civarında hekimlerden biri sarkma silikonla geçer dedi…biri lolipop seklinde meme başından aşağı doğru dikiş olur dedi… Kapsül acısından kas üstü istemiyorum biri kas altı diğeri zar altı yapıcam dedi…hangisi sizce daha iyi doğal görünüm ve sağlık açısından ???? Göğüs yapım damla seklinde yuvarlakmı uygun olur damla seklinde olan mı??? Bilgi verirseniz çok sevinirim ….bende sağlık personeliyim …1.5 ay önce göğüs küçültme operasyonunuzu gördüm ve dikiş işleminizi çok beğendim….özell ikle meme başı dikişi hiç belli değil…elleriniz e sağlık
Quote
0 #4 MEME BÜYÜTME - AUGMENTASYON MAMOPLASTİMeral Says 2016-11-07 09:26
Merhabalar;
Ben 20 yaşında bekar bir bayanım. Bir sıkıntım var ki bununda çözümü sizde… Benim göğüs aram çok geniş ve göğüslerim küçük. Ben bu durumdan çok sıkıntı çektim. Göğüs büyütme ameliyatını bile düşündüğüm oldu. Eczanelerde satılan büyütme kremlerinin bir faydası olur mu? O göğüs aram kapanır mı? Ya da sizin bana önereceğiniz etkili bir krem var mı?
Cevabınızı bekliyorum…
Hoşçakalın
Quote
+2 #3 Göğüs Büyütme Estetiği ameliyatı olmak istiyorum.Busenur Says 2016-11-07 09:24
Göğüslerimi büyütmek istiyorum meme büyütme estetiği fiyatlarınızı öğrene bilir miyim?
Quote
+2 #2 Op.Dr.Alper BayraktarBursa Estetik 2016-11-07 09:21
Quoting Şeyda Says:
Merhaba ben silikon meme protezi taktırabilir miyim? Anladığıma göre bunlar oldukça doğal oluyorlarmış.

Silikon protezler en doğal hissedilen protez tipleridir. Ancak bu tip protezlerin kullanımına ilişşkin bazı kısıtlamalar mevcuttur. Eğer ilk kez meme büyütme operasyonu geçiriyorsanız silikon protezler bazı özel durumlar dışında kullanılamaz.
Quote
+2 #1 RE: Meme Büyütme Ameliyatı (Augmenrasyon Mamoplasti)Şeyda Says 2016-11-07 09:17
Merhaba ben silikon meme protezi taktırabilir miyim? Anladığıma göre bunlar oldukça doğal oluyorlarmış.
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.